Historia jak z Hollywood – 40-lecie Krukowiaka

W grudniu 2017 firma Krukowiak świętowała 40-lecie swojej działalności.
W zakładzie konstruuje się i produkuje m.in. opryskiwacze, maszyny do zbioru roślin ogrodniczych i okopowych, maszyny sadownicze, kombajny oraz całą gamę maszyn uprawowych.
Historia firmy Krukowiak jest niezwykła i zaczęła się w 1977 roku, gdy po powrocie z wojska Pana Janusz Borkowski zamierza pracować w gospodarstwie swoich rodziców. Był to czas gdy na polskim rynku brakowało niemal wszystkiego, w tym podstawowych narzędzi i maszyn rolniczych. Pan Janusz nie poddaje się, wręcz przeciwnie, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaczyna konstruować maszyny na swoje potrzeby w przydomowym garażu. Szybko interesują się nimi sąsiedzi i zamawiają je dla siebie. Zakład dynamicznie się rozrasta, dziś ma ok. 4 hektary powierzchni, hala pod dachem jest wielkości dwóch boisk sportowych (12 tys. metrów kwadratowych). Firma cały czas się rozwija, obecnie pracuje w niej 390 osób. Maszyny eksportowane są do 40 krajów na całym świecie. Krukowiak jest niekwestionowanym liderem w produkcji opryskiwaczy w Polsce, a w Europie zajmuje 5. miejsce. W 2018 roku planowana jest niespodzianka, która zadziwi nie tylko polskich rolników.
Danuta Niedźwiecka

Advertisement
2 replies
  1. online dating agency says:

    I spent four years trying EVERYTHING in Online Dating, and through a huge amount of trial and error, I produced a system that I will share for you. This book will take you, step by step, through everything you need to know to double, triple or even quadruple the number of women you meet online.

    Odpowiedz

Trackbacks & Pingbacks

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.