Alfa Laval prezentuje chłodziarkę o działaniu nadmuchowym do przechowywania świeżych owoców i warzyw

Alfa Laval prezentuje chłodziarkę o działaniu nadmuchowym do przechowywania świeżych owoców i warzyw
Lund, Szwecja, 22 Marzec 2016 roku /PRNewswire/ – Firma Alfa Laval rozszerza swoją serię Optigo o nowy model Alfa Laval Optigo CCB – chłodziarkę o działaniu nadmuchowym zaprojektowaną specjalnie pod kątem przechowywania owoców i warzyw, a także kwiatów, cebulek kwiatowych oraz świeżego mięsa i ryb. Urządzenie Optigo CCB to dynamiczne rozwiązanie z ponad 60 modułowymi aplikacjami możliwymi do użycia z chłodziwami CO2, oferujące minimalną dehydratację produktów oraz bardziej równomierną dystrybucję powietrza w celu zapewnienia optymalnej świeżości.

Aby wyświetlić wersję multimedialną wiadomości, kliknij: http://www.multivu.com/players/uk/7790551-alfa-laval-introduces-blow-through-cooler/.

Unikalne nadmuchowe działanie chłodziarki Alfa Laval Optigo CCB jest szczególnie użyteczne podczas przechowywania świeżych produktów, dzięki takim cechom jak bardziej równomierny rozkład powietrza, wyższa wilgotność względna i niższa dehydratacja produktów w porównaniu z chłodziarkami wyciągowymi.

Korzyści:

– bogactwo konfiguracji modułowych: nawet 60 modeli (20 podstawowych),

– odpowiednie dla chłodziw CO2: przyszłościowe,

– silniki zmiennoprądowe (standard) lub komutowane elektronicznie (EC, opcja),

– kompletna nowa seria wentylatorów 300 mm,

– łatwe w transporcie i instalacji (wszystkie chłodziarki pakowane w solidne drewniane ramy zapobiegające uszkodzeniom podczas transportu),

– odporna na korozję obudowa pokryta żywicą epoksydową,

– taca na skropliny i panele boczne na zawiasach w celu łatwego czyszczenia,

– zgodne z innymi rozwiązaniami z serii Alfa Laval Optigo.

Dzięki wprowadzeniu chłodziarki Optigo CCB seria Alfa Laval Optigo może teraz zaspokoić wszelkie potrzeby w zakresie chłodnictwa w zastosowaniach komercyjnych, oferując wyższe i efektywniejsze możliwości w zakresie chłodzenia przy niższym zużyciu energii odpowiednie do supermarketów, restauracji i sklepów spożywczych.

Każdą jednostkę serii Alfa Laval Optigo dostarcza się z wszechstronnym portfolio usług firmy Alfa Laval, obejmującym monitoring, sprawne i bezpieczne uruchomienie oraz usługi konserwacji. Globalne kanały sprzedaży i personel serwisowy zapewniają szybką i niezawodną pomoc w każdym miejscu i czasie.

Alfa Laval

Firma Alfa Laval jest wiodącym światowym dostawcą wyspecjalizowanych produktów i rozwiązań inżynieryjnych, bazujących na jej kluczowych technologiach transferu ciepła, oddzielania i transportu płynów.

Urządzenia, systemy oraz usługi służą wspomaganiu optymalizacji procesów produkcyjnych klientów. Rozwiązania firmy realizują potrzeby w zakresie ogrzewania, chłodzenia, separowania i transportu produktów w następujących branżach: produkcja żywności i napojów, chemia i petrochemia, farmaceutyki, przetwórstwo trzciny, produkcja cukru i etanolu.

Produkty firmy Alfa Laval są także używane w elektrowniach, na pokładach statków, w branży budowy maszyn, w przemyśle wydobywczym i w procesach oczyszczania ścieków, a także w zastosowaniach obejmujących klimatyzację i chłodnictwo.

Firma Alfa Laval jako organizacja o zasięgu globalnym ściśle współpracuje z klientami z około 100 krajów, wspomagając ich konkurencyjność na arenie światowej.
Żródło:Centrum Prasowe PAP

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.