Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację inżynierów do europejskiego centrum badawczo-rozwojowego

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
Bridgestone rozpoczyna wielką rekrutację inżynierów do europejskiego centrum badawczo-rozwojowego

Firma Bridgestone Europe ogłosiła, że w nadchodzących miesiącach planuje zatrudnić grupę inżynierów w swoim europejskim centrum technicznym (TCE) zlokalizowanym w okolicach Rzymu. Zamiary te stanowią część planu inwestycyjnego, którego celem jest rozszerzenie działalności firmy Bridgestone na rynek europejski.

Firma kieruje swoją ofertę do inżynierów o różnym stopniu doświadczenia: od świeżo upieczonych absolwentów po osoby z dużym doświadczeniem zawodowym. Ich zadaniem będzie projektowanie i opracowywanie innowacyjnych produktów, które będą podnosić pożądane parametry opon przeznaczonych do użytku na wszystkich typach dróg i we wszystkich warunkach klimatycznych.

„Bridgestone jest wiodącym na świecie producentem opon i wyrobów z gumy. Chcemy wzmocnić i zabezpieczyć swoją pozycję lidera w tym sektorze. Jedną z najważniejszych kwestii naszej polityki mającej zapewnić osiągnięcie tego celu jest stworzenie zaplecza personalnego, które będzie zdolne do zarządzania na szczeblu światowym, także w sektorze badawczym. To wymaga od nas ciągłego inwestowania w najbardziej utalentowanych inżynierów i naukowców zdolnych do zmieniania świata, którzy pomogą nam utrzymać się w ścisłej czołówce badań nad przodującymi technologiami i systemami wspierającymi naszą działalność”, stwierdził Franco Annunziato, dyrektor generalny Bridgestone Europe.

Bridgestone zachęca wszystkich potencjalnych kandydatów na stanowiska inżynierskie do wzięcia udziału w internetowym czacie w dniu 22 października, w którym wezmą także udział eksperci różnych specjalności. Jest on doskonałą okazją, by dowiedzieć się więcej o samej firmie, poznać wartości jakie reprezentuje oraz możliwości dotyczące pracy w centrum TCE. Czat będzie pierwszym z trzech spotkań informacyjnych online — więcej na ten temat można znaleźć w witrynie: http://onedaywith.com/bridgestone/homepage.html Została ona stworzona specjalnie na potrzeby nowej kampanii rekrutacyjnej. To właśnie na niej kandydaci znajdą wszystkie niezbędne informacje potrzebne przed złożeniem wniosku o pracę na wybranym stanowisku.

Dr Koji Takagi, dyrektor generalny Bridgestone TCE, stwierdził: „To jest wspaniałe miejsce do pracy i do zrobienia kariery — w samym sercu innowacyjnej społeczności firmy Bridgestone. W centrum TCE nasi najlepsi inżynierowie i technicy pracują nad kluczowymi dla firmy technologiami przyszłości. Kandydaci będą mieli sposobność dołączyć do oddanego swojej pasji, międzynarodowego zespołu wysoko wykwalifikowanych badaczy. Centrum może stać się także przyczółkiem do światowej kariery w oddziałach Bridgestone rozsianych po całym świecie”.

Centrum TCE odgrywa niezmiernie ważną rolę w badaniach materiałowych, projektowaniu opon, opracowywaniu prototypów i wszelkich rodzajach prób. Niedaleko siedziby TCE znajduje się supernowoczesny Europejski Tor Testowy (Aprilia), gdzie w rzeczywistych warunkach testowane są opony wykonane w najnowszych technologiach, przeznaczone dla wszystkich rodzajów pojazdów osobowych i ciężarowych oraz dla różnych rodzajów nawierzchni.

O firmie

Bridgestone Europe (BSEU) z europejską siedzibą w Brukseli (Belgia) jest kluczową filią regionalną tokijskiej centrali Bridgestone Corporation — największego na świecie producenta opon i wyrobów gumowych. Pod Bridgestone Europe podlega centrum badawczo-rozwojowe, 8 zakładów wytwarzających opony oraz biura w ponad 30 krajach Europy, które zatrudniają łącznie ponad 12,5 tys. pracowników. Opony najwyższej jakości Bridgestone Europe są sprzedawane na terenie Europy i poza jej granicami.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
1 reply
  1. Obserwator
    Obserwator says:

    Nie widzę wartości dodanej dla rolnictwa. Znacznie ciekawsze jest to:

    „Plany rozwojowe CIECH Sarzyna – W kolejnym roku CIECH Sarzyna chce wprowadzić 4 preparaty do ochrony roślin, do 2018 roku firma zakłada wprowadzenie ośmiu produktów stosowanych w ochronie roślin. Zwiększenie udziałów w krajowym rynku środków ochrony roślin oraz wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych to główne cele CIECH Sarzyna w segmencie „agro”. Do 2019 roku CIECH Sarzyna chce zwiększyć swój udział w krajowym rynku środków ochrony rośli do 8 proc. (…) Strategia biznesowa spółki zakłada również wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych. Obecnie 20 proc. produkcji trafia w sumie do 38 krajów, m.in. Niemiec, Austrii, Rosji, Tajlandii, Australii. (…)”

    Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.