CIECH Sarzyna prezentuje SARPLON – sklejacz do łuszczyn dla tych, którzy dbają o swoje plony

CIECH Sarzyna prezentuje SARPLON – sklejacz do łuszczyn dla tych, którzy dbają o swoje plony

SARPLON to doskonały sklejacz na bazie naturalnych składników, ograniczający straty
w plonie bezpośrednio przed zbiorem. Środek powleka łuszczyny i strąki, przez co ogranicza ich fizjologiczne pękanie i osypywanie nasion, a stosowany w zbożach zapobiega porastaniu ziaren w kłosach. SARPLON to znakomita propozycja dla wszystkich rolników, którzy dbają o swoje plony.
SARPLON to środek wspomagający na bazie składników pochodzenia naturalnego, przeznaczony do stosowania w uprawach rzepaku, zbóż oraz roślin strączkowych (np. groch, fasola, łubiny). Powleka i skleja łuszczyny oraz strąki, co zapobiega ich pękaniu
i przedwczesnemu osypywaniu nasion, dzięki czemu minimalizuje straty plonu.
SARPLON tworzy na powierzchni roślin półprzepuszczalną błonę ograniczającą wnikanie wody
z otoczenia (opady, rosa, mgła) do wnętrza łuszczyn, strąków i ziaren zbóż, przepuszczając jednocześnie parę wodną z wewnątrz, co pozwala na naturalne wysychanie łuszczyn, strąków oraz ziarniaków. Zastosowanie produktu SARPLON jako sklejacza do łuszczyn znacząco ogranicza osypywanie się nasion, umożliwia dłuższy okres zbioru, a w rezultacie pełniejsze dojrzewanie łuszczyn i poprawę jakości zbieranego plonu.
Środek charakteryzuje się również brakiem okresu karencji oraz ograniczeń w uprawach następczych. Przeciwdziała także masowym samosiewom rzepaku.
SARPLON może być stosowany łącznie z produktem AGROSAR 360 SL w mieszaninie opryskowej, w ramach programu ochrony rzepaku produktami CIECH Sarzyna, co jest niewątpliwym ułatwieniem i nie wymaga kolejnych wjazdów w łan rzepaku. Produkt jest dostępny w różnej wielkości opakowaniach: 1 l, 5 l, 10 l.
Systematycznie rozwijamy i dywersyfikujemy naszą ofertę w segmencie AGRO. Chcemy, by rolnicy z Polski i zagranicy otrzymywali od Grupy CIECH produkty najwyższej klasy, które pozwalają na skuteczne oraz kompleksowe zastosowanie w uprawie roślin i hodowli zwierząt – powiedział Prezes Zarządu CIECH Sarzyna, Mariusz Grelewicz.
Więcej informacji na temat sklejacza do łuszczyn SARPLON można znaleźć na stronie www – http://ciechgroup.com/produkty/produkty-agro/srodki-ochrony-roslin/produkty-uzupelniajace/sarplon/

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.