Ubezpieczenie na życie – czy naprawdę warto je wykupić indywidualnie?

Praca w gospodarstwie rolnym oznacza nie tylko duży wysiłek fizyczny, ale także wysokie ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Wystarczy chwila nieuwagi, aby maszyna czy zwierzę wyrządziły Tobie lub bliskiej osobie krzywdę. Wypadek może oznaczać np. konieczność przeprowadzenia drogiego leczenia. Dlatego wielu rolników decyduje się kupić indywidualne ubezpieczenie na życie. Zastanawiasz się, czy warto z niego skorzystać? Sprawdź!

Ubezpieczenie na życie – czym jest ?

Indywidualne ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe na wypadek różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Podstawowa umowa chroni na wypadek śmierci, ale można rozszerzyć jej zakres np. o:

  •       doznanie urazu lub uszczerbku na zdrowiu,
  •       poważne zachorowanie, np. na nowotwór, zawał czy udar mózgu,
  •       niezdolność do pracy,
  •       pobyt w szpitalu,
  •       urodzenie dziecka.

W ramach umowy można otrzymać odszkodowanie, które będzie opiewać na kwotę sięgającą nawet kilkuset tysięcy złotych – oczywiście w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia. Taka rekompensata to zastrzyk gotówki, który pozwoli pokryć koszty związane np. z pochówkiem, rehabilitacją, zakupem leków czy wynajmem sprzętu medycznego.

 

Czy zakup polisy na życie dla rolnika to dobry pomysł?

Ryzyko wypadku podczas pracy w gospodarstwie rolnym jest bardzo wysokie. Jeśli jesteś zarejestrowany w KRUS i doznasz urazu, możesz skorzystać z darmowej pomocy medycznej. Istnieje też szansa, że otrzymasz świadczenie w ramach rolniczego OC, np. na pokrycie strat. Jedna ta polisa nie zapewni Ci wsparcia finansowego przy zdarzeniach, do których doszło poza miejscem pracy. Nie otrzymasz z niej odszkodowania np. za urazy doznane w wypadku drogowym albo kontuzji podczas uprawiania sportów. Podstawowe ubezpieczenie nie obejmie też np. wypłaty odszkodowania z tytułu zachorowania na nowotwór. Taką ochronę zagwarantuje indywidualne ubezpieczenie na życie.

Ponadto warto pamiętać, że:

  •       w ramach polisy na życie można objąć ochroną aż 10 osób, w tym małżonka, dzieci, rodziców, a nawet teściów! Oznacza to, że otrzymasz stosowne odszkodowanie, jeśli przydarzyłoby im się coś przykrego;
  •       można wykupić ubezpieczenie na życie bez limitu wieku, które zapewni pomoc, nawet gdy przekażesz/sprzedasz gospodarstwo i przejdziesz na emeryturę.

A zatem skorzystanie z indywidualnej polisy może przynieść wiele korzyści, których nie zapewnia obowiązkowe ubezpieczenie OC.

<alt> Ubezpieczenie na życie

Gdzie kupić polisę na życie?

Aby ubezpieczenie na życie zapewniało Ci wsparcie, którego potrzebujesz, nie wybieraj przypadkowej oferty. Najpierw zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi opcjami na rynku. Propozycje towarzystw znajdziesz w porównywarce polis, np. na stronie rankinubezpieczennazycie.pl. Chcesz skorzystać z tego narzędzia? To proste! Wystarczy, że odwiedzisz wskazaną stronę, klikniesz przycisk “porównaj ceny” i uzupełnisz formularz, który się wyświetli.

 

System przeanalizuje podane informacje i przedstawi szczegółowy ranking ubezpieczeń. Tobie pozostanie zapoznać się z ich warunkami. Szczególną uwagę zwróć na:

  •       zakres ochrony,
  •       sumę odszkodowania,
  •       wyłączenia od odpowiedzialności.

Pamiętaj, że warto się zdecydować na polisę zapewniającą ochronę na wypadek zdarzeń, które mogą Ci się przydarzyć z największym prawdopodobieństwem. To da Ci poczucie bezpieczeństwa.

 Zakup ubezpieczenia na życie to dobry sposób na to, żeby zapewnić sobie i bliskim zastrzyk gotówki w trudnej sytuacji. Rozważ „za” i „przeciw”, aby podjąć rozsądną decyzję.

Grafika: Freepik.com

 

Advertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.