Firma Bayer

Firma Bayer – konferencja polowa

Na spotkaniu prasowym, w gospodarstwie rolnym Pana Czesława i jego syna Wojciecha Karaś, zostały zaprezentowane innowacyjne produkty z oferty dla rolników bieżącego sezonu 2020-2021.

Firma Bayer zorganizowała konferencję polową dla dziennikarzy w Pordenowie, znajdującym się w województwie pomorskim, dnia 15 czerwca 2021.

Firma Bayer - skuteczność produktów

Mimo trwającej pandemii, dzięki świetnej organizacji, mogliśmy na własne oczy przekonać się o skuteczności produktów, które są tegorocznymi nowościami dla zbóż, rzepaku i kukurydzy. Na plantacji zastosowano i badano skuteczność następujących preparatów: Bacara Trio 516 SC, herbicyd Incelo, Fabulis OD, Input Triple, Ascra Xpro 260 EC, Scenic Gold, Buteo Start, Capreno 547 SC.

<alt> Firma Bayer

Cyfrowa transformacja za pośrednictwem firmy Bayer

Idąc z duchem czasu, międzynarodowy koncern chemiczny, zaprezentował również rozwiązania cyfrowe, ułatwiające rolnikom pracę. Cyfrowa platforma FieldViewTM umożliwia zdalne sterowanie i monitorowanie prac w swoim gospodarstwie. Dzięki niej rolnik może bezstresowo wyjechać na wakacje np. do Chorwacji.

Za pomocą specjalnej aplikacji można w łatwiejszy i bardziej dynamiczny sposób zarządzać swoją plantacją. Dzięki temu flagowemu rozwiązaniu jesteśmy już o krok bliżej do cyfrowej transformacji w rolnictwie. Wspomniana platforma cyfrowa gromadzi, a następnie przechowuje dane pobierane z maszyn pracujących w czasie rzeczywistym w danym gospodarstwie.

<alt> Firma Bayer

Praktyczny wymiar funkcjonalności aplikacji Climote FieldViewTM stworzonej przez firmę Bayer

Podczas drugiej części konferencji byliśmy naocznymi świadkami praktycznego wymiaru funkcjonalności Climote FieldViewTM, dzięki której mogliśmy na żywo śledzić transmisję z opryskiwacza oddalonego o ok. 500 metrów. Za pomocą jednej aplikacji możemy gromadzić dane z kilku maszyn i urządzeń. W tym doświadczeniu użyto ciągnika John Deere 6120 M oraz opryskiwacza ciągnionego John Deere M732i.

Dzięki metodom cyfrowym z większą dokładnością możemy ocenić większą ilość danych. Nie ma już konieczności zwiększania liczby prób na polu. Przy klasycznych ocenach manualnych nie jest możliwe zwiększenie ilości i jakości badań, co natomiast uzyskuje się za pomocą metod cyfrowej oceny.

Zarówno omawiana wyżej aplikacja, jak i zastosowanie skutecznych preparatów, wpływa na opłacalność ciężkiej pracy rolnika. Dzięki kompleksowemu wsparciu firmy Bayer może ona stać się łatwiejsza, gdyż w bardziej wydajny sposób można zarządzać swoją plantacją.

Opracowała: Danuta Niedźwiecka

Fot. Danuta Niedźwiecka i firma Bayer

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.