Firma FMC Corporation zamyka duże transakcje z DuPont

FILADELFIA, 1 listopada 2017 r. /PRNewswire/ – Firma FMC Corporation (NYSE: FMC) ogłosiła dzisiaj pomyślną realizację dwóch transakcji z DuPont będących do tej pory w toku. Firmy podpisały ostateczną umowę dnia 31 marca 2017 r. oraz spełniły wszystkie wymagania i warunki. Firma FMC dokonała nabycia części działalności ochrony upraw firmy DuPont, która musiała wyzbyć się tej działalności zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej w związku z fuzją z Dow Chemical Company. W wyniku fuzji przeprowadzonej dnia 31 sierpnia 2017 r. powstała firma DowDuPont™. Ponadto firma FMC zakończyła sprzedaż działalności FMC Health and Nutrition na rzecz firmy DuPont.

Firma przedstawi pierwsze plany połączenia i integracji działalności w przyszłym tygodniu w ramach telekonferencji na temat zysków w trzecim kwartale roku 2017, która odbędzie się we wtorek, 7 listopada 2017 r. o 9:00 czasu wschodniego.

O FMC

Od ponad stulecia firma FMC Corporation działa w służbie globalnych rynków rolnictwa, przemysłu i konsumpcji poprzez innowacyjne rozwiązania, zastosowania i produkty wysokiej jakości. Dnia 1 listopada 2017 r. firma FMC dokonała nabycia znaczącej części działalności ochrony upraw firmy DuPont. Prognozowany przychód firmy FMC za rok 2016 wyniósł około 4 miliardy dolarów1. Firma FMC zatrudnia ponad 7 000 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w trzech segmentach: FMC Agricultural Solutions, FMC Health and Nutrition i FMC Lithium. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.FMC.com.

1 Prognozowany przychód za rok 2016 obejmuje transakcje z DuPont, do których doszło na początku roku, a także dwanaście miesięcy przychodu z działalności ochrony upraw DuPont, natomiast nie obejmuje przychodu z oddziału FMC Health and Nutrition. Prognozowany przychód odpowiada obliczeniom firmy FMC na dzień publikacji na podstawie dostępnych informacji. Formularz 8-K zostanie złożony w ciągu 75 dni od daty transakcji i obejmie nieaudytowane, podsumowane, prognozowane dane finansowe związane z transakcjami.

Źródło: PAP

Advertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.