FosfoPower

FosfoPower przekształca nieprzyswajalne formy fosforu

FosfoPower to nowy preparat produkcji znanej marki Bio-Lider, przekształcający nieprzyswajalne formy fosforu do postaci łatwo dostępnych dla roślin, który od lipca znajduje się w ofercie PROCAM.

FosfoPower zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii PSB (Phosphorus Solubilizing Bacteria) o wysokiej koncentracji, nie mniejszej niż 1 x 109 jtk/g, wytwarzające m.in. kwasy organiczne oraz enzymy, które efektywnie rozpuszczają trudno dostępne formy fosforu z glebowych zasobów organicznych i nieorganicznych. Dzięki temu rośliny są w stanie z powodzeniem pobierać nawet te cząsteczki fosforu, które normalnie nie byłby dla nich dostępne.

Co za tym idzie, stosowanie takiego preparatu zmniejsza zapotrzebowanie, w zależności od zasobności gleby, na stosowanie fosforowych nawozów mineralnych, w końcu dodatkowy fosfor nie będzie potrzebny w tak dużych ilościach, kiedy umożliwimy roślinom skuteczny pobór tego, który już jest w ich zasięgu.

Dodatkowo, nadwyżki, które powstają w procesach syntezy i rozpadu związków fosforowych, również mogą być wykorzystane przez rośliny, zatem, poza fosforem roślina uzyskuje też inne cenne składniki, które wcześniej nie były dla niej dostępne.

Wysoka przyswajalność fosforu przez rośliny daje zwiększoną efektywnością mineralnego nawożenia fosforowego, wpływa korzystnie na wzrost i rozwój rośliny, tym samym zwiększając jej plonowanie.

Zaaplikowanie FosfoPower pozwala uwolnić i udostępnić roślinom do 45 kg P2O5/ha. Produkt stosujemy w dawce 100 g/ha, przy użyciu 200-400l wody, w formie oprysku doglebowego lub nalistnego w początkowych fazach rozwojowych roślin.

Dla uzyskania najlepszych efektów, preparat należy stosować w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy wilgotność powietrza jest najwyższa.

Należy pamiętać, że w zależności od rodzaju uprawy stosowanie FosfoPower może być skuteczniejsze w różnych momentach okresu wegetacyjnego:

  • Uprawy polowe: zalecane stosowanie przedsiewne w formie oprysku doglebowego – w czasie wegetacji: po siewie, po wschodach, w fazie krzewienia, a wiosną bezpośrednio po ruszeniu wegetacji w formie oprysku nalistnego.
  • Sady i jagodniki: Pryskamy wraz z początkiem wiosennej wegetacji, w pasie herbicydowym.
  • Warzywa: Aplikujemy przedsiewnie lub przed wysadzeniem w formie oprysku doglebowego lub w dowolnej fazie aktywnego wzrostu w formie oprysku nalistnego.

Wprawdzie gleba dostarcza naszym roślinom wiele cennych składników, jednak nie wszystkie. Znaczna ich część nie jest dla nich łatwo dostępna.

Pomóżmy im czerpać z naszych ziem jak najwięcej składników odżywczych, a wówczas będziemy mogli cieszyć się z obfitości ich plonów!

Opakowanie produktu FosfoPower 100 g

Advertisement AdvertisementAdvertisement
3 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.