Grupa Azoty S.A. rozszerza współpracę z COMPO EXPERT GmbH

Grupa Azoty S.A. rozszerza współpracę z COMPO EXPERT GmbH

Grupa Azoty S.A. podpisała nową umowę handlową z COMPO EXPERT GmbH, na mocy której istotnie zwiększona zostaje oferta nawozów Grupy Azoty, które będą dystrybuowane przez COMPO EXPERT na rynkach zagranicznych, a w portfolio oferowanych produktów znajdą się wszystkie nawozy azotowe i wieloskładnikowe. Kontrakt został zawarty na czas nieokreślony, a harmonogram dystrybucji obejmuje okres od 1.10.2023 r. do 31.12.2024 r.

W ramach poszerzonej współpracy Compo Expert będzie prowadzić sprzedaż produktów Grupy Azoty na rynkach zagranicznych, docelowo poprzez sieć swoich spółek z biurami sprzedaży zlokalizowanymi w 22 krajach i sprzedażą prowadzoną w ponad 100 krajach w pierwszej kolejności w Europie, ale również w Ameryce Południowej i Północnej oraz w Afryce i Azji.

Silna międzynarodowa pozycja COMPO EXPERT powoduje, że podjęliśmy decyzję o zwiększeniu skali naszej współpracy na rynkach zagranicznych. Jestem przekonany, że rozbudowana sieć dystrybucji COMPO EXPERT pozwoli Grupie Azoty na skuteczną ekspansję na nowe rynki zbytu mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Poszerzenie oferty nawozów Grupy Azoty, które będą dystrybuowane przez COMPO EXPERT to istotny krok w kierunku rozwoju naszej dotychczasowej współpracy. Nie mam wątpliwości, że doświadczenie i rozbudowana sieć sprzedaży COMPO EXPERT będą pomocne w kontekście rozwoju biznesu Agro Grupy Azoty na rynkach zagranicznych – mówi Ingo Müller, Prezes Zarządu COMPO EXPERT GmbH.

Dotychczasowe doświadczenie COMPO EXPERT sprawia, że spółka jest dla nas naturalnym partnerem w obszarze rozwoju naszego biznesu na rynkach zagranicznych. W naszym portfolio mamy najwyższej jakości produkty, które odpowiadają na wymagające regulacje europejskiej polityki klimatycznej, stąd mamy solidne podstawy, aby wzmacniać pozycję segmentu Agro Grupy Azoty na rynku międzynarodowym – mówi Tomasz Cekała, Dyrektor Departamentu Handlu Segmentu Agro.

W ramach podpisanej umowy określone zostały również wspólne działania marketingowe w obszarze nawozów i marki Grupy Azoty.

<alt> Grupa Azoty S.A. rozszerza współpracę z COMPO EXPERT GmbH

 

Przeczytaj także artykuł: Stabilna sytuacja finansowa Grupy Azoty

Advertisement

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.