Imponująca gama innowacji, wzrost wydajności i doskonałe rozwiązania konstrukcyjne

Case IH Quadtrac 2016: „Oryginał” ze zwiększoną wydajnością / Seria Case IH Axial-Flow 140 z nowym systemem oczyszczania Cross-Flow i opcjonalnym napędem pasowym na osi przedniej w modelach 6140 i 7140 / Różnorodne modernizacje w serii Axial-Flow 240 / Oprogramowanie ISOBUS optymalizujące wydajność dużych pras do formowania bel / AFS 700: Precyzja przyjazna użytkownikowi / Oraz: Nowa seria ciągników Optum CVX: doskonała pod względem technicznym i optycznym

St. Valentin/Hanower, 17.11.2015

Innowacje wprowadzone przez markę Case IH często wyznaczają tendencje i standardy związane z techniką rolnictwa Odnosi się to do oryginału – ciągnika Case IH Quadtrac – który nie tylko definiuje standardy dla siły pociągowej i ochrony gleby, ale teraz również wysuwa się na czoło dzięki zwiększonej wydajności. W równym stopniu odnosi się to do kombajnów Axial-Flow® – i do serii 140 z nowym systemem oczyszczania Cross-Flow i dostępnym na życzenie napędem pasowym osi przedniej w dwóch modelach. A także do całkiem nowej serii ciągników Case IH Optum CVX, która wyznaczać będzie trendy, jeżeli chodzi o optymalne połączenie kompaktowych gabarytów, maksymalnej mocy, zwrotności i wszechstronności, jak również wyjątkowo korzystny stosunek mocy do masy.

„Agritechnica, jako największe na świecie targi światowe innowacyjnej techniki rolniczej, ma dla nas szczególnie duże znaczenie. Tym bardziej cieszymy się, że również w roku 2015 możemy na nich zaprezentować przekonujące nowe rozwiązania, takie jak seria Optum CVX, jak również przełomowe udoskonalenia i innowacje w sprawdzonych modelach. To, że w tym roku oprócz serii Quadtrac na życzenie wyposażamy w napęd pasowy również modele Magnum Rowtrac i maszyny należące do serii 140 i 240, stanowi jasny znak, że marka Case IH jako „Leader of the Track” odgrywa wiodącą rolę również jeżeli chodzi o ochronę gleby” – oświadczył Andreas Klauser, Brand President Case IH.

Case IH Quadtrac: Wzrost wydajności dla „oryginału”
Od czasu wprowadzenia w roku 1992 pierwszego prototypu Case IN Quadtrac z czterema niezależnymi napędami pasowymi wyznacza rosnący trend, bez którego obecnie nie sposób sobie wyobrazić strategii skutecznej ochrony gleby. Case IH jest „Master of the Track!“. Teraz „oryginał” wysuwa się na prowadzenie dzięki jeszcze większej wydajności. Dzięki wzrostowi wydajności przekładni od 2 do 5 procent i działającemu o 40% szybciej w porównaniu do modeli z roku 2015 układowi nawrotnemu, produkowane w nowym roku modele Quadtrac zapewnione mieć będą tak zwany „lotny start”. Do tego dochodzą między innymi nowa kierownica, dzięki której wykonanie pełnego skrętu w polu wymaga mniejszej liczby obrotów, nowa blokada mechanizmu różnicowego dla osi przedniej i tylnej, jak również wiele nowych opcji oświetlenia umożliwiających bezpieczną, wydajną i precyzją pracę również po zapadnięciu zmroku.

Technika zbioru na całkiem nowym poziomie: Seria Axial-Flow 140
Straty ziarna bliskie zeru – oto cecha charakterystyczna nowej serii Axial-Flow 140, która po raz kolejny zdobywa punkty dzięki zwiększonej mocy, łatwości obsługi i niezawodności. System kompensacji nachylenia Cross-Flow kompensuje automatycznie nachylenia powierzchni sięgające 12° bez interwencji kierowcy. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności system uruchamia się tylko wtedy, gdy rzeczywiście zachodzi taka potrzeba. Na ostateczny kształt modeli produkowanych w roku 2016 wpłynęło wiele różnych życzeń klientów. Kolejne pomniejsze udoskonalenia związane z odkładaniem pokosu czy rozdrabnianiem słomy zapewniają optymalne rezultaty pracy. Szczególną atrakcją jest dostępny na życzenie napęd pasowy „F-Tip“ opracowany przez firmę Zuidberg Tracks® posiadającą siedzibę w Holandii i produkującą gumowe napędy pasowe. Gumowy napęd pasowy został opracowany dla firmy Case IH, dla modeli należących do serii 140 z nowym napędem końcowym. Poprzez zastosowane rozwiązania ukierunkowane na ochronę gleby marka Case IH podkreśla po raz kolejny swoje dążenie do tego, by nadawać tempo i kierunek w branży.

Seria Axial-Flow 240: Większa wydajność i produktywność
Również modele należące do serii 240 przekonują do siebie większą produktywnością i wydajnością. Nowy rozdzielacz słomy zapewnia efektywniejsze rozdzielanie słomy przy większych szerokościach roboczych. Jego bezstopniowe dostosowanie do warunków ściółki jest możliwe również z kabiny. Do kolejnych modernizacji przewidzianych dla modeli produkowanych w roku 2016 należy regulowany wylot rury wyładowczej, teraz dostępny również ze standardowym systemem wyładowczym, zapewniający precyzyjne i szybkie ładowanie zbiornika na ziarno.

Duże prasy do formowania bel z serii LB: formowanie bel z optymalną prędkością dzięki ISOBUS III
W celu zapewnienia niezmiennie wysokiej wydajności duże prasy do formowania bel Case IH należące do serii LB 424 i LB 434 z wirnikowym mechanizmem tnącym wpływają teraz za pośrednictwem najnowszego oprogramowania ISOBUS – na prędkość jazdy ciągnika, do którego są podłączone. Umożliwia to optymalizację „sterowania napełnianiem”,  czyli czasem wymaganym do napełnienia komory wstępnej prasy. Dzięki „sterowaniu grubością warstwy” możliwa jest równoczesna optymalizacja grubości formowanych bel,  czyli wprowadzenie stałej liczby warstw dla wybranej wstępnie długości bel. W ten sposób można uzyskać wyższą wydajność i potencjalną oszczędność paliwa. W modelach bez wirnikowego mechanizmu tnącego zoptymalizować można jedynie „sterowanie grubością warstwy”.

Nowości związane z AFS: zaplanowane, ukierunkowane i przyjazne użytkownikowi!
Systemy AFS (Advanced Farming Systems) marki Case IH nie darmo wyznaczają trendy w technice rolnej. Spektrum ich działania obejmuje planowanie i prowadzenie rejestrów polowych dla gospodarstwa poprzez mapowanie plonów, tworzenie map aplikacji, powtarzalne prowadzenie rzędowe z dokładnością do 2,5 cm, rząd po rzędzie, rok po roku oraz różnorakie możliwości systemu AFS Connect Telematic. Ten obszerny pakiet pokazuje, jaką rolę odgrywa dziś marka Case IH w rolnictwie precyzyjnym oraz jaką rolę odgrywa rolnictwo precyzyjne w praktyce.

Do zaprezentowanych z okazji targów Agritechnica nowości zalicza się nowy monitor AFS Pro 700 , który w połączeniu z nowym uniwersalnym silnikiem wspomagania układu kierowniczego ElectriSteer może być wykorzystywany do modernizacji modeli pochodzących ze wcześniejszych lat. Dzięki nowemu monitorowi możliwe jest przesyłanie danych w formacie ISO XML; ułatwia to wymianę danych, które teraz mogą być przetwarzane w formacie Shape File Format, takich jak na przykład dane dotyczące granic pól czy mapy stosowania nawozów i środków ochrony roślin, często udostępnianych przez partnerów zewnętrznych. Niewielkim, ale istotnym w codziennej praktyce szczegółem jest również możliwość określania ekranów roboczych zgodnie z własnymi preferencjami : teraz zamiast dotychczasowych nazw od „Run 1 do Run 6“ można im przypisać nazwy takie jak „GPS“, „ISOBUS“ lub inne.

Optum CVX: Odpowiedź Case IH na życzenia klientów w Europie
Miał być kompaktowy, wszechstronny, zwrotny i o dużej mocy, z różnymi opcjami obciążenia i balastu: chyży i uniwersalny w zastosowaniu jak Puma, ale z wyraźnym „Plusem”, jeżeli chodzi o moc silnika, prawie jak w modelach klasy Magnum. Optum CVX, zaprojektowany i opracowany przez inżynierów firmy Case IH, jest właśnie takim ciągnikiem. Począwszy od września z taśmy austriackiego zakładu w St. Valentin zjeżdżają pierwsze ciągniki należące do produkcji seryjnej. Oferują one moc znamionową od 270 do 300 KM, wyposażone są seryjnie w tylny wał odbioru mocy obsługujący cztery prędkości i opcjonalnie w przedni wał odbioru mocy obsługujący dwie prędkości, jak również w w nową, czterobiegową przekładnię bezstopniową oraz imponującą siłę pociągową. „Strukturalna miska olejowa” bloku silnika jest tylko jedną z wielu doskonałych rozwiązań technicznych”, dzięki którym nowy Optum CVX zdobywa sobie punkty. „Oprócz całego wyrafinowania technicznego i wszystkich innowacyjnych funkcji seria ta zachwyca również nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi wprowadzonymi w ciągnikach. Pierwsze opinie pochodzące od sprzedawców i klientów, że również tym razem trafiliśmy w dziesiątkę” – cieszy się Dan Stuart, kierownik ds. produktów marki Case IH.

***
Komunikaty prasowe i zdjęcia http://mediacentre.caseiheurope.com/.

Profesjonalni użytkownicy polegają na innowacjach i ponad 170-letniej tradycji i doświadczeniu marki Case IH. Obszerna oferta ciągników i maszyn żniwnych o dużej mocy oraz pierwszorzędny serwis, jak również rozwiązania zapewniające doskonałe osiągi oferowane przez sieć salonów sprzedaży o światowym zasięgu stanowią gwarancję produktywnej i wydajnej pracy dla rolników XXI wieku. Więcej informacji na temat produktów i usług oferowanych przez Case IH można znaleźć na stronie internetowej www.caseih.com.

Case IH jest marką należącą do CNH Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie produkcji dóbr inwestycyjnych, notowanego na nowojorskiej giełdzie (NYSE: CNHI) oraz na elektronicznym rynku papierów wartościowych giełdy włoskiej (MI: CNHI). Więcej informacji na temat CNH Industrial można znaleźć na stronie internetowej www.cnhindustrial.com.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.