Innowacje marki Case IH i premiera nowej serii ciągników Optum CVX

Technologia zbiorów, systemy rolnictwa precyzyjnego, przekładnia bezstopniowa oraz całkiem nowa seria ciągników Optum CVX: Case IH przedstawia szereg innowacji / Jeszcze silniejsza pozycja lidera ochrony gleby / Ponad 2000 metrów kwadratowych przestrzeni wystawowej i strefa dilerów w hali nr 5

Podczas tegorocznej edycji targów Agritechnica Case IH przedstawi wiele innowacji: dzięki temu hala nr 5 centrum targowego w Hanowerze stanie się punktem spotkań dla wszystkich zainteresowanych technologią niemal bezstratnego omłotu w kombajnach Axial-Flow, najnowszymi i szczególnie przyjaznymi dla użytkowników narzędziami do rolnictwa precyzyjnego, innowacyjnymi technologiami przekładni bezstopniowych – a przede wszystkim nową serią ciągników Optum CVX.
– Odwiedzający targi Agritechnica mają bardzo jasno sformułowane koncepcje dotyczące tego, co powinno oferować nowoczesne rolnictwo. W tym roku po raz kolejny z wielką przyjemnością przedstawimy w Hanowerze przekonujące innowacje marki Case IH, które oferują naszym klientom optymalne rozwiązania i doskonały stosunek wartości do ceny – mówi Stefan Bogner, General Manager Case IH Germany.

Optum CVX w roli gwiazdy
Niewielki, mocny, wszechstronny, a do tego skutecznie przyciągający wzrok: seria nowo- zaprojektowanych i opracowanych ciągników Optum marki Case IH stanowi owoc nie tylko niezmiernie intensywnych prac inżynierów i testerów, ale również wynik dogłębnej analizy badań opinii prowadzonych wśród klientów, przede wszystkim w Europie. Bez wątpienia można stwierdzić, że dzięki nowej konstrukcji ciągniki Optum CVX staną się jedną z głównych atrakcji na stoisku Case IH o powierzchni aż 2000 m. kw.
– Nowa seria ciągników, opracowana i skonstruowana w St. Valentin, to nasza zdecydowana odpowiedź na wymagania rynku europejskiego. Dzięki dużej mocy, 4 prędkościom tylnego i 2 prędkościom przedniego WOM ta maszyna z łatwością podejmie się rozlicznych prac. Nasi klienci otrzymają w ten sposób optymalne rozwiązanie niezależnie od wymagań eksploatacyjnych – tłumaczy Norbert Zehne, Case IH Product Manager ds. ciągników.

Case IH: specjalista w dziedzinie ochrony gleby
Gumowe gąsienice Quadtrac, czyli najmocniejszego na świecie dostępnego seryjnie ciągnika i opcjonalne gąsienice tego rodzaju montowane z przodu ogromnych kombajnów Axial-Flow marki Case IH – oto jak wytyczamy drogę: duża moc wsparta na tych „ogromnych stopach” zapewnia oczywiście niesamowitą przyczepność, ale również gwarantuje ochronę gleby przed lub zrywaniem i wyklucza niekorzystne zjawiska z tym związane. Teraz w ślady swoich większych kuzynów rusza również ciągnik Magnum Rowtrac:
– Gumowe gąsienice na tylnej osi Magnum zapewniają fenomenalną trakcję. Dla właścicieli dużych gospodarstw i zleceniobiorców ten „oczywisty zysk” w wydajności i ochronie gleby oznacza wydłużenie okien czasowych na wykonanie niezbędnych działań, a zatem znacząco zmniejsza obciążenie w szczytowych momentach obłożenia pracą – podkreśla Zehne.

Oprócz gumowych gąsienic marki Case IH – czyli najlepszego dostępnego rozwiązania w kwestii przyczepności i ochrony gleby dla maszyn rolniczych dużej mocy – także firmowe systemy rolnictwa precyzyjnego (AFS) oferują mnóstwo punktów wyjścia do lepszego zabezpieczenia gleby.
– Rolnictwo precyzyjne i dokładne prowadzenie maszyn w polu to rozwiązania coraz częściej stosowane w systemach sterowania ruchem maszyn rolniczych (Controlled Traffic Farming), które pozwalają wytyczać, utrzymywać i eksploatować te same trasy przejazdowe przez długie lata, ograniczając tym samym powierzchnię pola eksploatowaną przejazdami maszyn. Na targach Agritechnica przedstawimy podobne rozwiązania i wiele innych elementów naszych systemów rolnictwa precyzyjnego AFS – obiecuje Zehne.

Najwyższy poziom technologii zbiorów
Niesłabnące od ponad trzydziestu lat powodzenie kombajnów Axial-Flow marki Case IH kryje się w ciągłych ulepszeniach i tak wiodących technologii: modele z serii 140 i 240, zoptymalizowane dla rocznika 2015, stanowią uderzający dowód tego, że w kombajnach Axial-Flow naprawdę drzemie najdelikatniejszy i najwydajniejszy system omłotu.
– Niedawno ogłoszone wyniki badań potwierdziły najwyższą wydajność młócenia i minimalne straty ziarna w kombajnach z układem rotorowym. Do zbiornika trafia około 99% ziarna, które wcześniej było wywiewane z powrotem na pole wraz z plewami i słomą. Powiększony zbiornik ziarna to zaledwie jedna z wielu cech najnowszych modeli kombajnów, która umożliwia maksymalną wydajność roboczą – wyjaśnia Andreas Retting, Manager Harvesting Technology Case IH.

Innowacje we wszystkich dziedzinach
Oprócz nowej serii ciągników, ciągłych udoskonaleń i nowych rozwiązań w technologii zbiorów, konstrukcji podwozia i wielu ulepszonych lub nowo opracowanych elementów systemów rolnictwa precyzyjnego, goście targów Agritechnica będą mogli zapoznać się z nowymi, fascynującymi rozwiązaniami na przykład w dziedzinie przekładni bezstopniowych.
– I na koniec: takie wydarzenie branżowe stanowi doskonałą okazję do utrzymywania szeroko zakrojonej wymiany doświadczeń zawodowych z naszymi dilerami. Tak jak w latach poprzednich chętnie spotkamy się z Państwem w naszej strefie dilera. Ponadto z radością powitamy nowe pokolenie rolników – jako sponsor imprezy Young Farmers Party organizowanej przez młodych członków Niemieckiego Towarzystwa Rolniczego (DLG) – podsumowuje Stefan Bogner.

Marka Case IH to wybór profesjonalistów. Bazuje ona na 170-letnim dziedzictwie i doświadczeniu w przemyśle rolniczym. Asortyment potężnych ciągników, kombajnów i pras wspierany jest przez globalną sieć profesjonalnych dealerów dbających o zapewnianie naszym klientom rozwiązań gwarantujących doskonałe wsparcie i produktywność niezbędne efektywnym gospodarstwom XXI wieku.
Więcej informacji na temat produktów i usług marki Case IH można znaleźć na stronie www.caseih.com.

Advertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.