John Deere przygotowuje się do Agro Show

John Deere przygotowuje się do Agro Show
Już 23 września w Bednarach koło Pobiedzisk rozpocznie się międzynarodowa wystawa rolnicza pod szyldem Agro Show. John Deere przygotowuje szereg atrakcji, które mają zdobyć serca gości. Wśród nich są nowe ciągniki, prasa, odbiornik czy Gator. Na pięciu specjalnych symulatorach pracy kombajnem odbędą się również Mistrzostwa Operatorów John Deere.
Od 1999 roku Polska Izba Gospodarza Maszyn i Urządzeń Rolniczych organizuje międzynarodową wystawę pod nazwą Agro Show. To miejsce, które skupia w sobie najnowsze i najnowocześniejsze maszyny i urządzenia. W 2016 roku wydarzenie będzie trwało 4 dni, od 23 do 26 września w Bednarach koło Pobiedzisk. Co pojawi się na stoiku marki John Deere?
Nowy 5R
John Deere dla zwiedzających wystawę przygotował szereg niespodzianek. Zaprezentowany zostanie ciągnik nowej serii 5R dostosowany do potrzeb małych i średnich gospodarstw rolnych, mleczarskich i hodowlanych. Nowa konstrukcja5R łączy w sobie jednoczęściową konstrukcję ramy z nisko położonym środkiem ciężkości. Ułatwia to montaż ładowacza czołowego z krótkim promieniem skrętu. Nowa seria może być wyposażona w jedną z trzech dostępnych przekładni oraz silnik 4 cylindrowy o poj. 4,5 zapewniający moc od 90KM do 125KM. Ciągniki 5R posiadają wiele nowoczesnych rozwiązań gwarantujących bardzo wysoki poziom komfortu z doskonale znany z wyższych serii ciągników John Deere np. 6R.
Gąsienicowe 8R i 9RX
Kolejnym ciągnikiem, jaki John Deere zaprezentuje w Bednarach, będzie 8400R. Model zasilany jest nowym dziewięciolitrowym silnikiem John Deere zgodnym z normą Stage IV. Maszyna oferuje do 450 KM z funkcją inteligentnego zarządzania mocą (IPM). Producent zadbał również o komfort operatora, zaopatrując wnętrze w wielofunkcyjny fotel, zintegrowany joystick hydrauliczny i konsolę sterowania CommandARM z wyświetlaczem. Ponadto, John Deere, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość i przyczepność kół, wyposażył maszynę w mocniejszą podwójną oś kołnierzową o szerokości całkowitej 255 cm. Nowe piasty z żeliwa sferoidalnego zwiększą wytrzymałość i umożliwiają montaż na tylnych kołach obciążników o masie 970 kg, aby uzyskać większą siłę uciągu. Nowa konstrukcja mostu tylnego będzie dostępna opcjonalnie w mniejszych modelach serii 8R.
Na stoisku marki John Deere zostanie zaprezentowany również największy model ciągnika 9620RX z nowej czterogąsienicowej serii 9RX. Ciągnik jest wyposażony w wysokiej klasy podwozie z czterema gąsienicami, które skutecznie przenoszą moc silnika na podłoże. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas prac wymagających dużej siły uciągu. Napęd gąsienicowy w tych maszynach powstał przede wszystkim z myślą o wydajnej pracy i minimalnej obsłudze codziennej, która sprowadza się do sprawdzenia poziomu oleju co 1500 h.
Nowa generacja pras stałokomorowych
Na Agro Show John Deere zaprezentuje nową generację stałokomorowych pras zwijających na 2017 rok. Model F441M będzie dostępny zarówno w wersji przeznaczonej do zbioru kiszonki i suchych plonów – razem z modelami klasy Premium F441R i C441R. Wszystkie prasy serii F441 posiadają szerszą komorę prasowania, 1,21 m, która automatycznie oznacza większą masę bel. Obie wersje pras F441M – zostały zaprojektowane dla średniej wielkości gospodarstw hodowlanych, natomiast modele Premium – F441R i C441R zostały opracowane z myślą o usługodawcach i większych gospodarstwach hodowlanych. Nowa prasa zwiększy produktywność nawet o 9 proc. w porównaniu do poprzedniego modelu.
GatorXUV590i
Kolejną nowością, która pojawi się na Agro Show, będzie wyjątkowy Gator XUV590i. Model został stworzony dla klientów wymagających wydajności i komfortu. John Deere zadbał o to, by miały wydajny dwucylindrowy silnik, niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół i szeroką gamę opcji doposażenia. Ponadto XUV 590i oferuje całkowitą ładowność o masie 362 kg. W standardowej wersji posiada także wspomaganie kierownicy oraz alternator o zwiększonej pojemności do obsługi doposażenia takiego jak oświetlenie oraz wyciągarki. W nowej wersji zmniejszony został także poziom hałasu i wibracji. Jest to efekt izolacji układu napędowego i zastosowaniu materiału tłumiącego dźwięki wokół silnika i wałów przekładni bezstopniowej CVT. Najbardziej ergonomiczne w tej klasie pojazdów stanowisko operatora zapewnia dużo miejsca na nogi dla kierowcy i pasażerów. Pojazd ma 28-litrowy zbiornik paliwa, dzięki czemu dłużej pracują bez tankowania. Tablica przyrządów jest podświetlona i obejmuje wszystkie najważniejsze informacje o pojeździe, takie jak: prędkość, obroty silnika, poziom paliwa, temperatura płynu chłodzącego i kontrolki, m.in. wspomagania układu kierowniczego, przypomnienia o konserwacji pojazdu czy o zapięciu pasów.
Odbiornik StarFire 6000
Nowa generacja StarFire 6000 również zostanie zaprezentowana podczas Agro Show. StarFire 6000 został zaopatrzony w ulepszoną antenę i globalny system nawigacji satelitarnej. Posiada również nowy opcjonalny mechanizm blokujący dla lepszej ochrony przed kradzieżą. Co ważne, odbiornik zapewnia trzykrotnie większą stabilność sygnału w zacienionych warunkach. Jest także w stanie szybko przełączyć się na zapasową satelitę. Wszystkie elementy nowej technologii sprowadzają się do zwiększenia wydajności i czasu pracy, a także powodują niższe koszty eksploatacji. Szczególnie, gdy zostaną połączone ze wszystkimi systemami rolnictwa precyzyjnego FarmSight.
Konkurs Operatorów
Na stoisku John Deere będzie przygotowanych aż pięć symulatorów pracy kombajnem, na których przeprowadzone zostaną zawody operatorów kombajnów John Deere. Każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności pracy kombajnem i uczestniczyć w ocenianej rywalizacji. – Jest to element, który z pewnością ucieszy naszych gości. Oprócz prezentacji wielu ciekawych maszyn proponujemy także atrakcyjną rywalizację.Jesteśmy gotowi i już zapraszamy zwiedzających na stoisko – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska. Jak dodaje, na stoisku będą czekały na uczestników atrakcje i konkursy pod hasłem „Piękno i Moc” zarówno dla pań, jak i panów.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.