MISTRZOWIE POLA

Mistrzowie Pola drugiej edycji wydarzenia

Druga edycja wydarzenia zatytułowanego „Mistrzowie Pola” odbyła się 9 września 2022 roku w Czaczu w woj. wielkopolskim. Na polach głównego partnera – Poznańskiej Hodowli Roślin spotkało się 300 przedstawicieli z branży rolniczej.

Mistrzowie Pola to praktyczne wydarzenie, mające charakter szkolenia. Ma ono na celu zaprezentowanie rozwiązań poprawiających efektywność gospodarstw i wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w uprawie. Warsztaty skierowane są do rolników, którzy chcą rozwijać swój biznes w sposób świadomy i zrównoważony.

Wydarzenie zostało otwarte mową powitalną wygłoszoną przez prezesa InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonis (organizatora wydarzenia). Zebranych gości przywitała także Pani Danuta Hądzlik – Prezes Poznańskiej Hodowli Roślin. Przemówił również Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kościanie – Pan Andrzej Hirowskie i dyrektor handlowy „Agro-Land Marek Różniak” – Pan Łukasz Lewandowski oraz Product Managera SW, Timac Agro – Pani Weronika Dobrowolska-Szamałek.

Pierwszym punktem program były praktyczne warsztaty, dotyczące uprawy kukurydzy na ziarno. Została przedstawiona tematyka dotycząca upraw w trudnych warunkach, takich jak: brak opadów, wahania temperatur i pojawianie się nietypowych dla regionu zjawisk. Jeden z tematów zatytułowany „Czynniki agrotechniczne i dobór odmian – zwiększające bezpieczeństwo uprawy kukurydzy” został omówiony przez eksperta niezależnego – Pana Roberta Oliwę z PHU Farmko.

Po części teoretycznej uczestnicy wydarzenia mogli porównać i zobaczyć na własne oczy odmiany kukurydzy na ziarno – kozacka kukurydza. Na poletkach demonstracyjnych odbyła się także prezentacja technologii nawożenia i pokazy maszyn uprawowych.

<alt> MISTRZOWIE POLA

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się maszyna MZURI PRO-TIL 4T SELECT firmy „Agro-Land Marek Różniak”, reprezentująca strefę siewników i agregatów do uprawy pasowej. W kolejnej strefie zostały zaprezentowane następujące maszyny:

– głębosz HEKTOR;

– brona talerzowa NEPTUN-PEGAS II;

– ciężki kultywator zębowy Cultus Vaderstad

– agregat talerzowy Vaderstad Carrier X 425 wraz z ciągnikiem Fendt 716 power plus

– brona talerzowa KUHN Optimer 5000

– kultywator do intensywnej uprawy gleby Bednar Fenix 3000.

Równolegle, podczas trwania wydarzenia, można było spotkać się z przedstawicielami firm – partnerami strategicznymi – w strefie wystawienniczej, gdzie mieli oni swoje stoiska.

Warsztaty polowe zakończono uroczystym wręczeniem nagród Mistrzów Pola w każdej z kategorii.

Organizatorzy i Partnerzy Strategiczny zapraszają za rok na III edycję Mistrzów Pola.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Field-Champs.com

Za pośrednictwem tej strony można dokonać rejestracji.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.