Mleczne śniadanie – zacznij dzień z przytupem

Wakacje trwają, więc Wasze dzieci z pewnością spędzają aktywnie całe dnie. Zbliża się jednak początek nowego roku szkolnego i nowych wyzwań. W związku z tym nie zapomnijmy o pożywnym
i pełnowartościowym śniadaniu dla najmłodszych, jeśli chcemy przygotować ich do zajęć
w przedszkolu.

Taki posiłek zawiera dużo białka, niezbędnego w procesie rozwoju naszych pociech. Poza tym nabiał to prawdziwy skarbiec witamin. Najważniejsze z nich to witaminy A, D, E, K oraz z grupy B. Witaminy D, E, B2 oraz B12 wzmocnią układ odpornościowy, dodadzą energii oraz zapewnią prawidłowy proces wzrostu kości i rozwoju układu nerwowego.

Nie każdy ma jednak czas na wymyślenie prostego i szybkiego śniadania dla dzieci składającego się
z nabiału. Dlatego wychodzimy temu naprzeciw i prezentujemy przepis na przykładowe mleczne śniadanie dla Waszych pociech.

Dzieci uwielbiają słodkie posiłki, ale nie zawsze są one zdrowe. Dobrym rozwiązaniem będzie przygotowanie smacznego i zdrowego musli bananowo-kokosowego. Posiłek spełnia 1/3 dziennego zapotrzebowania na kalorie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Smacznego!

Do zrobienia musli potrzebne będą:

  • 2 szklanki płatków owsianych

  • 1,5 szklanki mleka

  • 1,5 szklanki jogurtu waniliowego

  • 2 banany pokrojone w plasterki

  • ½ szklanki wiórków kokosowych

  • Ćwierć szklanki pestek słonecznika

  • 2 szczypty cynamonu

Sposób przygotowania:

  • W dużej misce wymieszaj płatki owsiane, mleko, jogurt, cynamon i wiórki kokosowe.

  • Odstaw do lodówki na noc.

  • Dodaj banany i pestki słonecznika. Dobrze wymieszaj.

Aby zobaczyć więcej mlecznych przepisów, zapraszamy na stronę internetową www.dzieciakimleczaki.pl/przepisy. Więcej informacji na temat pozytywnego wpływu produktów mlecznych na zdrowie dzieci można uzyskać, biorąc udział w projekcie „Dzieciaki Mleczaki”, który jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i organizowany przez Polską Izbę Mleka. Projekt skierowany jest do przedszkolaków. Uczestnicząc w nim, dzieci poznają nie tylko skład odżywczy mleka, ale także zrozumieją, skąd się ono bierze oraz jakie produkty można z niego przygotować.

Aby zapisać swoją grupą przedszkolną do projektu „Dzieciaki Mleczaki” należy wysłać deklarację uczestnictwa na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://dzieciakimleczaki.pl/dolacz-do-programu/.

Sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.