Mrągowski Farmtrac liderem wśród krajowych producentów ciągników w roku 2015

Mrągowski Farmtrac liderem wśród krajowych producentów ciągników w roku 2015

 Farmtrac szósty rok z rzędu liderem wśród krajowych producentów ciągników;
 Rejestracje Farmtrac’a w roku 2015 wyniosły 430 sztuk, zaś udział w rynku 3,5%;
 Wzrost udziału Farmtrac’a w segmencie 50-75 KM wyniósł 49%;
 Model 675 najlepiej sprzedającym się ciągnikiem rolniczym w segmencie 50-75 KM;
 Model 555 DT najlepiej sprzedającym się ciągnikiem w segmencie do 49 KM.

Według danych firmy Martin & Jacob podsumowujących rejestracje nowych ciągników w Polsce, firma Farmtrac Tractors Europe po raz szósty z rzędu została liderem wśród krajowych producentów ciągników. Cały polski rynek w roku 2015 to tylko 12.303 ciągniki, co oznacza spadek rynku o 13,2% w stosunku do roku 2014.

Rok 2015 był rokiem trudnym dla branży producentów ciągników rolniczych. Sprzedaż na rynku polskim była wyraźnie niższa niż w roku poprzednim. Było to związane między innymi z brakiem koordynacji w programie dopłat dla rolników, którzy w związku z tym powstrzymywali swoje decyzje zakupowe.

Warto podkreślić, że w najważniejszym dla firmy Farmtrac segmencie 50-75 KM, producent z Mrągowa zanotował wyraźne wzrosty sprzedaży o 16,4% pomimo, iż cały segment zmalał o ponad 22%.

To był bardzo trudny rok dla całego rynku, ale Farmtrac utrzymał pozycję lidera. Jako jedyni wprowadziliśmy całą gamę nowych ciągników. Także – jako jedyny z krajowych producentów – oferujemy ciągniki wyposażone w spełniające najwyższe normy emisji spalin silniki Perkinsa – podkreśla Andrzej Kublik – Dyrektor Generalny Farmtrac Tractors Europe – Cieszymy się, że nasze – produkowane w Mrągowie – ciągniki znalazły uznanie w oczach tak wielu Klientów. Jest to zasługa całego naszego zespołu,, a także dzięki dobrze rozwiniętej sieci dealerskiej, która słynie z wysokich standardów. Pierwsza dziesiątka w rankingu rejestracji ciągników w Polsce w 2015 roku wygląda następująco:

1. New Holland
2. John Deere
3. Zetor
4. Deutz-Fahr
5. Kubota
6. Case IH
7. Claas
8. Farmtrac
9. Ursus
10. Valtra

Na zaufanie naszych lojalnych Klientów pracowaliśmy piętnaście lat. Chciałbym podkreślić, że stawiamy sobie w rozpoczętym 2016 roku ambitne cele: nie tylko utrzymać pozycję lidera wśród polskich producentów ciągników ale przede wszystkim dalej umocnić zadowolenie i satysfakcję Klientów z naszych produktów – dodaje Andrzej Kublik – to oni są najważniejsi.

Ciągniki Farmtrac są produkowane od 2000 roku w fabryce w Mrągowie przy wykorzystaniu najlepszych światowych komponentów, np. jako jedyni spośród krajowych producentów oferujemy w pełni oryginalne silniki Perkinsa. Jakość procesów produkcyjnych jest potwierdzona certyfikatem ISO serii 9001. Na potrzeby fabryki pracuje prawie 80. polskich dostawców, w tym wiele lokalnych firm, dla których Farmtrac Tractors Europe jest wiodącym odbiorcą.

Warto dodać, iż mrągowska fabryka nie tylko produkuje ciągniki, ale też je projektuje. Dział Badawczo – Rozwojowy Farmtrac jest liderem w projektowaniu ciągników rolniczych w naszej części Europy. Inżynierowie z Mrągowa rozwijają produkty przeznaczone nie tylko na rynek polski, czy europejski, ale też na rynki USA, afrykański oraz azjatycki.

Dział Badawczo-Rozwojowy w Mrągowie to poziom światowy – stwierdził inż. Sebastian Dorociński, Kierownik Laboratorium Badawczego Ciągników i Maszyn Rolniczych (LBC) Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego – Trzeba zauważyć, że jest to już jedyny przedstawiciel polskiego przemysłu ciągnikowego, który oferuje ciągniki rolnicze w zakresie mocy od 33 do 113 KM.

Źródło danych: AgriTrac – Martin & Jacob

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.