Przyłączenie Compo Expert do Grupy Azoty – nawozy specjalistyczne i tradycyjne w jednej ofercie

14 stycznia 2020 roku w Warszawie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wspólne, ponadroczne działania Grupy Azoty S.A. i COMPO EXPERT Polska sp. z o.o. na rynku nawozów AGRO.

W grudniu 2018 r. niemiecka Spółka COMPO EXPERT stała się częścią Grupy Azoty. Dzięki temu przyłączeniu, niekwestionowany lider nawozów w Polsce, posiada w swojej ofercie pełne spektrum nawozów, od tradycyjnych po specjalistyczne.

Fot. Piotr Zarosiński, Dyrektor Deparlamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro w Grupie Azoty.

 

Piotr Zarosiński, Dyrektor Deparlamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro, stwierdza, że jest to jedna z najtrafniejszych strategicznie decyzji w historii Grupy Azoty, ponieważ ten rynek nowoczesnych nawozów uważa za bardzo rozwojowy. Już po pierwszym roku współpracy, COMPO przynosi spore zyski.

W dobie zmieniających się warunków klimatycznych, tradycyjne nawozy to za ma mało.

Aby pomóc roślinom, zmagającym się z niedoborem wody, potrzebny jest prawdziwy ekspert – COMPO EXPERT.

W związku z tym produkowane przez lidera nawozów specjalistycznych nowoczesne, uszlachetnione nawozy, zapewniają najbardziej efektywne wykorzystanie przez rośliny składników mineralnych, a głównie azotu. Pierwiastek ten decyduje o plonie. Stosując tego typu profesjonalne nawozy, wzbogacone o inhibitory, rolnik będzie miał zdecydowanie większy i wyrównany plon, co potwierdzają badania.

https://www.compo-expert.com/pl/strona-glowna/produkty/nawozy-z-inhibitorem-nitryfikacji-dmpp.html

Zmienia się klimat, zmienia się też rynek nawozów.

W przyrodzie jest mniej wody, w związku z tym potrzeba więcej inhibitorów, czyli związków, które spowalniają reakcję. Pozwalają zatem roślinie pobierać azot i inne składniki w odpowiedniej dla siebie ilości w wydłużonym czasie, tj. od 1 do 3 miesięcy. Nawozy zawierające inhibitory zapobiegają wymywaniu i ulatnianiu się tego cennego pierwiastka. Przyczyniają się tym samym do ograniczenia jego strat. Pozytywnie wpływają również na środowisko i, co ważne, spełniają wymagania jakie stawia Unia Europejska.

Najważniejsze jest jednak to, że zastosowanie nawozu z inhibitorem relatywnie przekłada się na zysk w gospodarstwie rolnym.

https://naszarola.pl/jesienne-odzywienie-rzepaku/

Rolnik jest przedsiębiorcą prowadzącym „fabrykę pod chmurką”.

Jego biznes jest więc obarczony dużym ryzykiem, gdyż pogoda, jak wiadomo, bywa nieprzewidywalna.

W związku z tym zmuszony jest do podejmowania decyzji biznesowo strategicznych. Rozwiązania COMPO EXPERT są dedykowane właśnie takim światłym, nowoczesnym rolnikom, którzy w przyszłość patrzą perspektywicznie.

Rośliny mają większe wymagania i rolnik ma większe wymagania co do nawozów.

Dzięki nawozom COMPO EXPERT roślina lepiej wykorzysta azot i inne składniki mineralne.

 

Na fot. od lewej:

Piotr Zabuski – Prezes Zarządu COMPO EXPERT Polska sp. z o.o.;

Piotr Zarosiński – Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro – Grupa Azoty;

Panos Chamakiotis – Regional Director EMEA | Europe, Middle East, Africa – COMPO EXPERT GmbH;

Sinan Incegoz – General Manager Exports – COMPO EXPERT GmbH;

Dr Agnieszka Krawczyk – Menadżer ds. Agronomii – Dział Korporacyjny Handlu Segmentu Agro – Grupa Azoty;

Jakub Lis – Product & Marketing Manager COMPO EXPERT Polska sp. z o.o.

Na fot. głównej:

Piotr Zabuski – Prezes Zarządu COMPO EXPERT Polska sp. z o.o.

 

Opracowała: Danuta Niedźwiecka

Fot. Danuta Niedźwiecka

AdvertisementAdvertisementAdvertisement
25 replies
 1. renaldo
  renaldo says:

  I аlways ᥙsed to read paгɑgгaph in news papers but now
  aѕ I am a user off web so from now I am using net for
  articles, thɑnks to web.

  Odpowiedz
 2. NaszaRola
  NaszaRola says:

  Za ok. 2 lata i tak wszyscy będą „musieli” stosować tego typu nawozy ze względu na dyrektywy Unijne, które są podyktowane troską o środowisko naturalne.

  Odpowiedz
 3. NaszaRola
  NaszaRola says:

  NovaTecOne to stabilizator azotu, który dodaje się do nawozów azotowych, takich jak np. RSM. Zawarty w nim inhibitor pozwala roślinie lepiej wykorzystać azot. W przeciwnym razie, jeśli nie dodamy NovaTecOne, wówczas ten cenny, budulcowy pierwiastek, który decyduje o plonie, może zostać wymyty do wód gruntowych lub ulotnić się do atmosfery. Gdy dodamy NovaTecOne do nawozu azotowego, wówczas roślina pobiera sobie N w takiej ilości jaką na dany moment potrzebuje. Roślina może pobierać azot od 1 do 3 miesięcy. Na jakie powierzchnie się stosuje NovaTecOne, czy można go stosować w gospodarstwie 20- hektarowym, tego nie potrafię powiedzieć. Dlatego o wyjaśnienie tego dylematu poprosiłam eksperta, który wkrótce, mam nadzieję, udzieli odpowiedzi na to pytanie.

  Odpowiedz
 4. Klaudiusz Krawczyk
  Klaudiusz Krawczyk says:

  Czy stosowanie owych azotów opłaca się wyłącznie na dużych i bardzo dużych gospodarstwach ? Czy gospodarstwa o małej powiechrzni mogą odczuć na swoim portfelu i plonowaniu zbóż realne korzyści ?

  Odpowiedz
  • Piotr Kotowski
   Piotr Kotowski says:

   NovaTec One to inhibitor nitryfikacji , który dodany do nawozu ( płynnego lub granulowanego) zawierającego azot w formie amonowej i/lub amidowej chroni go przed szybkimi przemianami do formy, która generuje największe straty czyli azotanowej. Opłaca się więc go stosować bo daje wymierny zysk na każdym ha.

   Odpowiedz

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] Dzięki konsolidacji zakładów chemicznych, Grupa Azoty to jeszcze silniejsza marka, która jest gwarancją wysokiej jakości produktów, wytwarzanych zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. To solidny partner, godny zaufania. Grupa Azoty to niekwestionowany lider w Polsce i vice lider w Unii Europejskiej jeżeli chodzi o produkcję nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Na tę pozycję duży wpływ ma także przejęcie w 2018 roku niemieckiej spółki Compo Expert, jednego ze światowych graczy na rynku nawozów specjalistycznych. https://naszarola.pl/najlepsze-nawozy/ […]

 2. Nawozy azotowe - kiedy wysiać? - Nasza Rola pisze:

  W tej Unii to w ogóle nie wiedzo co to jest praca na wsi..

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.