Nowe rejestracje i możliwości dwóch formulacji Karate Zeon

krate

Karate Zeon 050 CS zyskał czasowe zezwolenie do jesiennego zwalczania mszyc wektorów Wirusa Żółtej Karłowatości Jęczmienia w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego.

Można go stosować od 25 września do 30 listopada 2015 w uprawie jęczmienia ozimego, pszenżyta ozimego i żyta ozimego we wczesnych fazach ich rozwoju, w celu zwalczania mszyc – wektorów Wirusa Żółtej Karłowatości Jęczmienia.

Z takim wnioskiem – wobec braku zarejestrowanych rozwiązań do nalistnego stosowania – zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych. Zalecana dawka preparatu to 0,075-0,1 l/ha w okresie od fazy szpilkowania do końca krzewienia zbóż. Produkt posiada taka stałą rejestrację w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym.

Zgodnie z nową rozszerzoną etykietą Karate Zeon 050 CS zyskuje również zastosowanie do jesiennego zwalczania szkodników rzepaku: pchełki rzepakowej, pchełki ziemnej, gnatarza rzepakowca. Zalecana dawka preparatu to 0,12 -0,15 l/ha, w okresie od fazy liścia właściwego do czterech liści.

Natomiast Karate Zeon 100 CS posiada nowy, rozszerzony zakres stosowania o zwalczanie mszyc wektorów chorób wirusowych w uprawach zbóż (pszenica, jęczmień, pszenżyto, żyto) oraz zwalczanie szkodników rzepaku: pchełka rzepakowa, chowacz czterozębny, chowacz brukwiczek, chowacz podobnik. Zalecana dawka dla tych wszystkich zastosowań to 75 ml/ha.

 

Syngenta jest jedną z wiodących światowych firm, zatrudniającą w ponad 90 krajach przeszło 27 000 pracowników, zaangażowanych w realizację naszego celu: Uwalnianie potencjału roślin. Dzięki światowej klasy działalności badawczej, globalnemu zasięgowi i oddaniu wobec naszych Klientów, pomagamy zwiększać wysokość plonów, chronić środowisko oraz wpływać na poprawę zdrowia i jakości życia. Więcej informacji o nas znajdziecie Państwo na stronie: www.syngenta.com

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.