Nowości i atrakcje od New Holland na Agritechnica 2015

Nowości i atrakcje od New Holland na Agritechnica 2015

Agritechnica to największe na świecie targi techniki i sprzętu rolniczego, które odbywają się co dwa lata w Hanowerze. W tym roku przybyło na nie ponad 2 800 wystawców z 52 krajów – wśród nich nie mogło zabraknąć mocnej reprezentacji z New Holland. Na stoisku marki pojawiły się premierowe maszyny: nowe modele ciągników T7.290 i T7.315, kombajny konwencjonalne CX7 i CX8, seria CR spełniająca normy emisji Tier 4B oraz sieczkarnia samobieżna FR Forage Cruiser™. New Holland zaskoczył także rozrywką na najwyższym poziomie – innowacyjna i interaktywna przestrzeń przyciągała tłumy zwiedzających.

Rozrywka do potęgi New Holland

Przy użyciu nowej aplikacji ONBOARD 360 i okularów Oculus wszyscy odwiedzający mogli sprawdzić, jak się prowadzi i obsługuje ciągnik T7.315 oraz kombajn CX8. Każdy pasjonat imponujących maszyn rolniczych może już pobrać tę aplikację z AppStore’a i Androida. Warto także wspomnieć o aplikacji T7HD, która w pełnej krasie przybliża wielozadaniowe możliwości nowego ciągnika T7. Aplikacja jest podzielona na 3 sekcje – każda z nich zawiera wiele zdjęć i filmów, które odpowiadają poszczególnym etapom poznawania nowej maszyny – zaczynając od wyglądu zewnętrznego, poprzez wnętrze pokładu, aż po praktyczne testy umiejętności. W tę aplikację będzie można wyposażyć się już w styczniu 2016 r. Na Agritechnice zaprezentowano również coś dla miłośników dwóch kółek: składany niebiesko-żółty rower, zaprojektowany specjalnie dla marki New Holland.

T7.315 – Machine of The Year 2016

W trakcie targów Agritechnica 2015 ciągnik New Holland T7.315 został uhonorowany prestiżowym tytułem „Machine of the Year 2016” (Maszyna roku 2016), przyznawanym przez jury składające się z dziennikarzy reprezentujących czołowe europejskie gazety poświęcone maszynom rolniczym.
– „Nagroda dla ciągnika T7.315 jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Pomysł na ten model zrodził się po wielu konsultacjach z naszymi klientami. Oczekiwali oni ciągnika o większej mocy, który mógłby wykonywać prace z dużymi obciążeniami. Zazwyczaj są one zadaniem cięższych maszyn, ale wyzwaniem dla nas było stworzenie ciągnika wielozadaniowego. T7.315 jest naszą odpowiedzią na te oczekiwania. Nagroda dla tego modelu cieszy tym bardziej, że otrzymujemy ją w roku, w którym świętujemy 120-lecie marki New Holland w branży rolniczej. Wyróżnienie potwierdza ogrom pracy i zaangażowania wszystkich osób odpowiedzialnych za opracowanie modelu T7.315 — od naszych zespołów inżynierów aż po cały personel fabryki w Basildon, która zastosowała nową linię montażową oraz nowe procedury na rzecz zapewnienia wysokiej jakości każdej maszyny opuszczającej fabrykę” – komentuje Tomasz Wieja, Marketing Manager marki New Holland.

T7.315 jest obok T7.290 jednym z dwóch modeli przeznaczonych do ciężkich prac, które stanowią rozszerzenie serii T7 o zastosowania, w których wymagana jest moc dużego ciągnika w połączeniu z wszechstronnością i łatwością manewrowania mniejszej maszyny. Oprócz ciągników z serii T7, na tegorocznych targach Agritechnica swoją premierę miały kombajny z serii CX, kombajny z serii CR oraz sieczkarnia z serii FR.

Żniwa w nowym wymiarze

-„Seria konwencjonalnych kombajnów CX nowej generacji, która obejmuje 2 modele z pięcioma wytrząsaczami słomy oraz 4 modele z sześcioma wytrząsaczami słomy, zapewnia wysoką jakość ziarna oraz słomy, wydajności i wszechstronności przy równoczesnej ochronie gleby przed nadmiernym ugniataniem. Gama CX została poszerzona o nowy model CX8.85 o mocy 450 KM z sześcioma wytrząsaczami słomy i zbiornikiem na ziarno o pojemności 12 500 litrów. Jednostka flagowa serii – model CX8.90 – jest tradycyjnym kombajnem o największej pojemności i wydajności na świecie, a dzięki silnikowi o mocy 490 KM, zbiornikowi na ziarno o pojemności 12 500 litrów oraz nowoczesnym systemom czyszczącym, zapewnia efektywne młócenie i oddzielanie. System Opti-Clean™ poprawia wydajność czyszczenia nawet o 20%, optymalizując skok sita i kąty wyrzutu w połączeniu z maksymalizacją wydajności kaskady. Dłuższy skok sita i ostry kąt wyrzutu utrzymują więcej materiału w powietrzu, maksymalizując efektywność czyszczenia” – komentuje Józef Dębski, specjalista produktowy New Holland ds. maszyn żniwnych.

Szerokiej publiczności zaprezentowano także kombajny żniwne serii CR – wszystkie maszyny z tej serii mają imponującą moc, a jednocześnie spełniają normy emisji Tier 4B, dzięki technologii HI-eSCR ECOBlue™. Nowa gama CR oferuje sprawdzone rozwiązania marki New Holland w dziedzinie technologii żniwnych: rotory Twin Pitch, bęben podający typu Dynamic Feed Roll™, gumowe gąsienice SmartTrax™ z zawieszeniem Terraglide™ oraz silniki oparte na technologiach SCR i Hi-eSCR ECOBlue™ – zastosowanie tych innowacyjnych rozwiązań gwarantuje użytkownikom najlepsze osiągi i wydajność.

–„Rekordzista świata, flagowy model marki, kombajn CR10.90 wyposażony jest w silnik Cursor 16, wyróżniony tytułem „Diesel Engine of the Year 2014”, który osiąga moc aż 652 KM i oparty jest na technologii Common Rail, zapewniającej precyzyjny dopływ paliwa i doskonałą reakcję na obciążenia, co przekłada się na niezmiennie wysoką wydajność w każdych warunkach roboczych. Model CR10.90 15 sierpnia 2014 r. w angielskiej miejscowości Wragby ustanowił rekord – zebrał on aż 797,656 ton pszenicy w czasie poniżej ośmiu godzin, generując szczytową wydajność na poziomie 135 ton na godzinę” – dodaje Józef Dębski.

Premierowa sieczkarnia FR

Nowa gama sieczkarni samobieżnych FR zapewnia niezmiennie wysoką jakość rozdrabniania i dużą efektywność zbioru plonów. Najnowsze sieczkarnie samobieżne FR charakteryzują się największą głowicą tnącą w branży, zarówno jeżeli chodzi o szerokość, jak i o średnicę, która bez wysiłku radzi sobie z rozdrabnianiem plonu. Wydajność tych maszyn uległa dodatkowej poprawie dzięki wysokiej mocy i dużej efektywności paliwowej nowych silników o mocy znamionowej od 476 do 775 KM, opartych na technologii Hi-eSCR ECOBlue™ spełniającej wymogi norm emisji Tier 4B. Silnik najwyższego modelu w serii posiada imponującą pojemność 20,1 litra i osiąga moc 824 KM. Nowy tryb ECO w systemie zarządzania silnikiem pomaga zoptymalizować zużycie paliwa, co przekłada się na oszczędność paliwa nawet do 21%. Wszystkie pięć modeli maszyn z nowej serii posiada przestronne kabiny, które umożliwiając operatorom maksymalne wykorzystanie wydajności maszyny dzięki ergonomicznemu rozmieszczeniu elementów sterowniczych oraz intuicyjnej automatyce.

Stanowisko marki New Holland na targach Agritechnica obejmowało powierzchnię 3 100 m2. Cały teren otoczony był przez ściany z multimedialnymi ekranami, na których wyświetlano zdjęcia i filmy z udziałem wielkich maszyn. Na tegorocznych targach, oprócz bogatego programu fachowego i prezentacji najnowszych modeli maszyn rolniczych, nie zabrakło niezwykle aktualnych tematów, takich jak: „Smart Farming”, „Najważniejsze Światowe Uprawy”, „Systemy i Części”, „Międzynarodowe Centrum Handlu i Usług”, czy „Warsztat LIVE”.

Advertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.