Pokazy Mistrzów Pola

Pokazy Mistrzów Pola

10 września 2021 odbyła się pierwsza edycja Pokazów Mistrzów Pola

Pokazy Mistrzów Pola mogły odbyć się dzięki firmie InConventus Group, która zorganizowała to wydarzenie oraz dzięki partnerom, czyli firmom: Tad-Len, Köckerling, Czajkowski Maszyny, Boguslav oraz Agrimasz, która prezentowała maszyny marek Claas i Väderstad.

Pokazy Mistrzów Pola zostały objęte patronatem merytorycznym przez Wielkopolską Izbę Rolnicza oraz Wschodnioeuropejski Alians Rolniczy i odbyły się na polu Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare w Lesznie w woj. wielkopolskim.

Uprawa kukurydzy na ziarno

Na spotkanie przybyło stu uczestników, którzy mieli okazję poznać najnowsze technologie w trakcie praktycznego pokazu maszyn rolniczych ww. firm oraz zdobyli nową wiedzę w zakresie uprawy kukurydzy na ziarno.

Pokazy Mistrzów Pola – pierwszy punkt programu

Pierwszym punktem programu było uroczyste otwarcie wydarzenia. Następnie, uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzenia 18 odmian kukurydzy na ziarno oraz zastosowanych technologii nawożenia i Środków Ochrony Roślin.

Przy poletkach demonstracyjnych zostały wygłoszone prelekcje przez przedstawicieli Partnerów wydarzenia, a były nimi firmy: Napena oraz Bayer, ponadto Sumi Agro Poland i Pioneer Hi-Bred Poland, a także Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa.

Strefa opryskiwaczy na Pokazach Mistrzów Pola – drugi punkt programu

W strefie opryskiwaczy na gości czekały trzy opryskiwacze, które miały do pokonania przeszkodę, którą był wykopany rów. Dzięki temu uczestnicy mogli zobaczyć pełny potencjał prezentowanych maszyn, a w szczególności stabilność belki.

Kolejny punkt programu

Strefa prezentacji maszyn uprawowych była następnym punktem programu premierowego wydarzenia.

Nie zabrakło też strefy z prezentacją innego typu maszyn do uprawy, a mianowicie maszyn do uprawy pasowej. Zaprezentowano w niej największy agregat z serii ST.

Część wystawiennicza

Podczas trwania rzeczonej imprezy polowej uczestnicy cały czas mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami partnerów wydarzenia w części wystawienniczej.

To nie jest łatwy rok dla rolnictwa

Obecny rok jest nietypowym rokiem dla rolnictwa z powodu trwającej pandemii, a także z powodu braku niektórych maszyn na rynku. Przez to rolnicy często korzystali z maszyn zastępczych czy nawet tych, które są przeznaczone do praktycznych pokazów. Mimo tych wszystkich trudności na wydarzeniu udało się pokazać topowe maszyny, które są dostępne na rynku.

Zaproszenie na drugą edycję

Organizatorzy zapraszają za rok na drugą już edycję Pokazów Mistrzów Pola. Odbędzie się ona na polach Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare. Rejestracja dla Partnerów i uczestników jest już otwarta! Szczegóły na stronie wydarzenia MP.Agro.pl

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.