Polaków powody do dumy. Znamy Laureatów XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska”

Polaków powody do dumy. Znamy Laureatów XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska”

W poniedziałek, 30 maja 2016 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVI uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz siódmy przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka.

W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 15 produktów, 8 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.

„Tegoroczna edycja Konkursu była jedną z najbardziej interesujących pod względem różnorodności zgłoszonych produktów i usług. Kapituła, która na podstawie ocen eksperckich, wybierała laureatów, nie miała łatwego zadania. 58% zgłoszeń otrzymało na etapie oceny ekspertów 900 i więcej punktów na 1 000 możliwych, co potwierdza, że kolejny raz możemy cieszyć się wysokim poziomem i wyrównaną rywalizacją o Godło 'Teraz Polska'” – podsumowuje Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. – Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok wśród laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. Jesteśmy przekonani, że mają one olbrzymi potencjał, by stać się wizytówką polskiej gospodarki na świecie” – dodaje.

Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę. „W czasach, kiedy coraz większą popularnością cieszy się idea patriotyzmu konsumenckiego, Godło pomaga Polakom podejmować wybory również przy sklepowej półce. Daje im pewność, że wybierają towar dobry i produkowany w Polsce” – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Rozpoznawalność Godła „Teraz Polska” przekłada się także na możliwości promocyjne, jakie pojawiają się przed Laureatami.

„Decyzję o wzięciu udziału w Konkursie 'Teraz Polska’ podjęliśmy po otrzymaniu rekomendacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która kilka miesięcy wcześniej doceniła wartość i potencjał naszego produktu – systemu C-Eye, przyznając mu nagrodę główną w konkursie 'Polski Produkt Przyszłości’. Znalezienie się w gronie laureatów Konkursu 'Teraz Polska’ jest dla nas nobilitacją i świetną okazją do zintensyfikowania działań marketingowych na rynku międzynarodowym” – mówi Bartosz Kunka, prezes zarządu AssisTech.

„Przystępując do Konkursu 'Teraz Polska’ chcieliśmy umocnić markę Międzyzdrojów jako gminy wiarygodnej dla inwestorów, przyjaznej dla mieszkańców, nowoczesnej i atrakcyjnej dla turystów z Polski i z zagranicy. Udało się! Przyznanie przez gremium ekspertów i Kapitułę Konkursu Godła 'Teraz Polska’ to uznanie i prestiż, którymi możemy się szczycić. Czujemy się niezwykle dumni, że znaleźliśmy się w szacownym gronie laureatów” – podsumowuje Leszek Tomasz Dorosz, burmistrz Międzyzdrojów.

Kapituła Konkursu „Teraz Polska” po raz piąty przyznała Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. Honorowe Godła otrzymali:
– Stowarzyszenie WIOSNA za organizację akcji Szlachetna Paczka,
– Muzeum Powstania Warszawskiego,
– Polski Związek Piłki Siatkowej za organizację Ligi Światowej.

„Super! Ja po prostu od zawsze chciałem, aby Polska była lepszym krajem. Nie chciałem, żeby niektórym było dobrze, albo tylko mnie. Chciałem, by wszystkim było dobrze. Tego chcę i dzisiaj. Dlatego krzyczę razem z wami: Teraz Polska!!!” – mówi ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Podczas wieczornej Gali poznaliśmy również Laureatów VII edycji Konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły „Wybitnego Polaka” otrzymali: Irena Eris, Elżbieta Wysoczańska oraz prof. Krzysztof Matyjaszewski.
„Nagroda ta jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Pokazuje, że praca na rzecz budowania pozycji Polski przez pryzmat rzetelnej i zrównoważonej działalności gospodarczej, wpływa na zmianę postrzegania naszego kraju poza granicami. Jestem dumna, że doceniono mnie jako ambasadora marki Polski nie tylko w kraju, ale także poza nim. Mam nadzieję, że mój przykład stanie się inspiracją dla młodych przedsiębiorców. Wierzę, że pasja i marzenia dodają skrzydeł, a wiara we własne umiejętności pozwala osiągnąć sukces” – mówi dr Irena Eris.

„Swoją działalnością pragnę dowieść, że eksponując polskie korzenie, można odnieść sukces na świecie, nawet w paszczy lwa, jaką jest Paryż dla branży kosmetycznej. VISOANSKA jest marką francuską, produkty są produkowane we Francji, ale mimo wszystko, dzięki wyeksponowaniu mojego polskiego pochodzenia przy każdym spotkaniu z dziennikarzami na całym świecie mam okazję rozmawiać o Polsce, naszej tradycji kosmetycznej i o możliwościach Polaków, które są często niedoceniane – opowiada Elżbieta Wysoczańska, laureatka Konkursu „Wybitny Polak”. – Od wielu lat nie było takiego zainteresowania wokół Polski jak dzisiaj. Wykorzystajmy ten moment, aby ją promować. Jesteśmy ambasadorami naszego kraju i poprzez nasz profesjonalizm, słowiańską pasję, z jaką podejmujemy wyzwania, współtworzymy jego wizerunek na świecie” – dodaje.

Ceremonia wręczenia statuetek „Teraz Polska” i „Wybitny Polak” odbyła się 30 maja br. w trakcie wieczornej Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wieczór uświetnił koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch&Mitch.

Źródło informacji:Centrum Prasowe PAP

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.