Powstaje Corteva Agriscience™

Ochrona upraw to główne zadania nowo powstającej firmy Corteva Agriscience™

W Polsce rozpoczyna działalność nowa firma – Corteva Agriscience™. Łączy ona w sobie doświadczenie i dorobek trzech bardzo dobrze znanych podmiotów, tj. Dow Agrosciences, Dupont i Pioneer. Już w czerwcu 2019 roku stanie się niezależną, globalną spółką giełdową.

Corteva Agriscience™ zaoferuje polskim rolnikom zarówno nasiona wysokiej jakości, jak i nowoczesne produkty do ochrony roślin, przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne.

Dyrektor krajowy, Andrzej Paluch na konferencji prasowej, która odbyła się 23.10.2018 roku w Warszawie, wskazuje, iż kapitał, na którym opiera się nowo utworzona marka, pozwoli rolnikom na uzyskanie lepszych, zdrowszych i obfitszych plonów, przy mniejszym wykorzystaniu zasobów naturalnych.

Nasiona 10. rodzajów upraw oraz produkty do ochrony roślin oparte na naturalnych komponentach są już obecnie dostępne dla polskiego rolnika. Ich sprzedaż netto w ubiegłym roku dla 3 wyżej wymienionych spółek wyniosła ponad 14 miliardów dolarów.

Rolnictwo staje przed nowymi wyzwaniami

Rolnictwo staje przed nowymi wyzwaniami. Konsumenci są coraz bardziej świadomi, ponieważ poszukują produktów zdrowych i ekologicznych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że liczba mieszkańców na świecie cały czas rośnie. Corteva wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Wprowadza produkty o unikalnej, bo często naturalnej formule, a są to m.in. szczepy bakteryjne, inokulanty 9. produktów.

Godnym uwagi jest wprowadzenie przez Cortevę owadobójczej zaprawy nasiennej do rzepaku opartej na substancji cyantraniliprol.

Nowy fungicyd na zarazę ziemniaczaną

W przyszłym roku pojawi się w sprzedaży fungicyd Zorvec. Wykazuje on fenomenalną skuteczność przeciwko zarazie ziemniaczanej. Karencja tego preparatu wynosi tylko 3 dni. Po upływie tego czasu od zabiegu przeprowadzone badania nie wykazują pozostałości środka w bulwach ziemniaków.

Nowe odmiany kukurydzy odporne na niedobory wody

Firma Pioneer, z której doświadczenia będzie korzystać Corteva, wyhodowała m.in. odmiany kukurydzy lepiej znoszące okresowe niedobory wody, z którymi w ostatnich czasach boryka się polskie rolnictwo.

Rolnictwo precyzyjne

Corteva to również rolnictwo precyzyjne oraz produkcja kiszonek. Firma bierze też udział w projekcie, który ma na celu uświadomienie rolnikom i konsumentom, jak ważny w ekonomii produkcji jest dobrostan bydła mlecznego i jak wpływa na niego jakość skarmianych kiszonek kukurydzy.

Spółka angażuje się również w inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, uczestnicząc w kampanii Bezpieczna Uprawa, a także „Pryskane? – Nie szkodzi”.

Corteva – serce ziemi

Przedstawiciele firmy Corteva, której nazwa w wolnym tłumaczeniu znaczy „serce ziemi”, są świadomi, jak trudnej podejmują się misji. Jest nią wzbogacenie życia zarówno producentów, jak i konsumentów żywności. Działając odważnie, poszukują innowacji i dbają o środowisko.

https://www.corteva.pl/produkty/ochrona-upraw.html

Opracowała: Danuta Niedźwiecka „Nasza Rola”

Advertisement AdvertisementAdvertisement

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.