Prime Food w Przechlewie. Wielomilionowa inwestycja z perspektywą

Wielomilionowa inwestycja z perspektywą
Aż 100 nowych miejsc pracy dla mieszkańców powiatu człuchowskiego (i nie tylko) oraz dwukrotne zwiększenie wielkości produkcji – to tylko część korzyści płynących z zakończonej właśnie inwestycji firmy Prime Food w Przechlewie. Nowa hala produkcyjna ma 3 700 m2 powierzchni na każdym z pięter, a na jej wybudowanie przeznaczono 32 mln zł.
Na parterze nowej hali produkcyjnej zlokalizowane zostały nowe pomieszczenia magazynowe oraz pakowalnia mięsa i półproduktów mięsnych. Z kolei na piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe oraz magazyn opakowań.
Nowa hala, nowe możliwości
Rozbudowa infrastruktury przedsiębiorstwa pozwala na zwiększenie zatrudnienia do ponad 900 osób. Zakończenie inwestycji to ważne wydarzenie dla regionu, ponieważ ponad 87% zatrudnionych w firmie osób to mieszkańcy powiatu człuchowskiego. Doświadczenie w firmie zdobywają też studenci i uczniowie, dzięki współpracy Prime Food z lokalnymi gimnazjami, Zespołem Szkół Technicznych w Człuchowie oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.
– Prime Food jest jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Od lat dba o wizerunek powiatu i angażuje się w sprawy lokalnej społeczności – mówi Starosta Powiatu Człuchowskiego, Aleksander Gappa. – Otwarcie nowej hali to przede wszystkim szansa na nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu. Gratuluję firmie, cieszę się, że z powodzeniem wykorzystuje ona kapitał społeczny naszego regionu. Życzę dalszych sukcesów i mam nadzieję, że działania innych inwestorów w naszym regionie będą zmierzać w podobnym kierunku – dodaje.
Na duże korzyści z inwestycji wskazuje również Paweł Nowak, prezes firmy Prime Food: – Powiat człuchowski to miejsce, w którym znaleźliśmy doskonałe warunki do rozwoju działalności, czego dowodem jest zakończona przez nas właśnie inwestycja. Otwarcie nowej hali MAP pozwoli zaoferować 100 nowych miejsc pracy, a także docelowo osiągnąć dwukrotny wzrost produkcji, z trzystu ton tygodniowo aż do sześciuset. Dzięki temu możliwe będzie rozszerzenie gamy oferowanych produktów – podkreśla Paweł Nowak.
Optymistyczna przyszłość
Na terenie nowo otwartej hali znajdują się nowoczesne linie pakujące. Część obecnych pracowników, która przeniesie się do tego obiektu, jest odpowiednio przeszkalana pod kątem obsługi nowego sprzętu. W związku z zakończoną inwestycją, firma rozszerza też proces rekrutacji. Poszukiwani są kandydaci na stanowiska: elektryk, mechanik, pracownik produkcyjny – pakowacz, pracownik punktu gastronomicznego, pracownik magazynowy – spedycja.
Prime Food zapowiada również kolejne inwestycje. – Innowacyjność i jakość produktów zawsze były siłą napędową naszej firmy. Chcemy dalej dbać o ten kierunek rozwoju i utrzymać wiodącą pozycję w branży, eksportując nasze produkty do krajów UE, USA czy Japonii – mówi Paweł Nowak, prezes Prime Food. – Będziemy kontynuować wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, by zwiększyć wydajność ubojową i rozbiorową. W naszej strategii na najbliższe 4 lata rozpisane są kolejne etapy rozbudowy – dodaje.
Plany rozwojowy inwestora związane są również z jedną z największych imprez sportowych w regionie, czyli Prime Food Triathlon Przechlewo. Co roku zawody przyciągają do powiatu człuchowskiego rzesze sportowców i kibiców, zapewniając promocję dla całego regionu. Organizatorzy mają nadzieję, że z roku na rok liczba uczestników będzie jeszcze wyższa. Oprócz angażowania się w sport, Prime Food organizuje liczne akcje charytatywne i społeczne (m.in. „Biegamy dla siebie i dla innych”, w ramach której przez cały sezon ZKS Contra „zbiera” kilometry na szczytny cel). Wszystkie ww. działania będą kontynuowane i rozwijane w ciągu najbliższych lat.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.