PRZED NAMI DNI POLA 2017

PRZED NAMI DNI POLA 2017

 

Chociaż wiosna ledwo co zagościła na naszych polach to już teraz w imieniu zespołu PROCAM oraz właścicieli gospodarstw, w których prowadzone są nasze poletka demonstracyjne, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na czerwcowe Dni Pola 2017, organizowane przez naszą firmę.

Ogólnopolski cykl Dni Pola ma za zadanie wprowadzenie wszystkich zainteresowanych Klientów i partnerów naszej firmy w nowy sezon z zakresu agrotechniki, nasiennictwa i ochrony roślin.
W rolnictwie szczególnie ważne jest odpowiednio wczesne planowanie, dlatego też, jak co roku będąc przed wyborem odmian zarówno zbóż ozimych, jak i rzepaku ozimego jednym z głównych tematów jaki będziemy prezentować to propozycja najlepszych odmian zaopiniowanych przez specjalistów z Działu Nasiennego PROCAM.

Dni Pola to okazja do zapoznania się z wypróbowanymi w doświadczeniach i przynoszącymi ekonomiczne korzyści rozwiązaniami w produkcji roślinnej. Celem doradców PROCAM, będących do dyspozycji Gości na naszych imprezach polowych jest przekazanie jak największej dawki niezbędnej wiedzy agronomicznej oraz wymiana opinii, a także doświadczeń z rolnikami.

Spotkania będą prowadzone wokół tematyki takiej jak: sytuacja fitosanitarna na polach w 2017 r. z uwzględnieniem problemów związanych z przebiegiem pogody. Ważnym elementem tematyki spotkań będzie potrzeba i propozycje doboru optymalnych rozwiązań ochrony i nawożenia roślin uprawnych dostosowanych do warunków na danym stanowisku.

Głównym punktem wszystkich spotkań będzie zwiedzanie kolekcji odmian rzepaku ozimego i pszenicy ozimej. Poza tym można będzie zlustrować zblokowane w jednym miejscu odmiany rzepaku (w poszczególnych miejscach, tak jak w Stanowie kilka do kilkunastu odmian) oraz odmiany pszenicy ozimej (ok. 6-10 odmian). Spotkania będą okazją do prezentacji najlepszych rozwiązań w zakresie nawożenia mineralnego, nawożenia dolistnego, ochrony herbicydowej, ochrony fungicydowej czy też insektycydowej w poszczególnych terminach fenologicznych roślin uprawnych.

W trakcie zwiedzania poletek doświadczalnych oraz rozwiązań ochrony roślin będą także prezentowane najnowsze rozwiązania w temacie maszyn rolniczych, szczególnie związanych z aplikacją środków ochrony roślin, uprawą gleby, jak również nawożeniem.

Doradcy pomogą przy:

  •  identyfikacji zagrożeń fitosanitarnych
  •  badaniu gleby i wody.

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem naszych Dni Pola 2017 i do aktywnego udziału w spotkaniach łączących najnowszą teorię z najlepszą praktyką rolniczą!

 

Dni Pola PROCAM 2017

  Lokalizacja Data
1 STRACHOCIN

POWIAT STARGARDZKI, GMINA STARGARD, WOJ. ZACHODNIO-POMORSKIE

02.06.2017

PIĄTEK

2 ŻÓRAWINA

POWIAT WROCŁAWSKI, GMINA ŻÓRAWINA, WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

06.06.2017

WTOREK

3 PODOLANY

POWIAT ZŁOTORYJSKI, GMINA ZŁOTORYJA, WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

07.06.2017

ŚRODA

4 KAROLEWO

POWIAT OBORNICKI, GMINA ROGOŹNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE

09.06.2017

PIĄTEK

5 RATYCZÓW

POWIAT TOMASZOWSKI, GMINA ŁASZCZÓW, WOJ. LUBELSKIE

13.06.2017

WTOREK

6 SZEPIETOWO-WAWRZYŃCE

POWIAT WYSOKOMAZOWIECKI, GMINA SZEPIETOWO, WOJ. PODLASKIE

14.06.2017

ŚRODA

7 STANOWO

– POWIAT SZTUM, GMINA DZIERZGOŃ, WOJ. POMORSKIE

22.06.2017

CZWARTEK

 

 

 

 

AdvertisementAdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.