Rajd Warmiński Szutry 2017

Pajka Rally Team w czołówce Rajdu Warmińskie Szutry 2017.

32 załogi znalazły się na liście startowej Rajdu Warmińskie Szutry 2017. Wśród nich załoga sponsorowana przez sokólskie przedsiębiorstwo Metal – Fach – MF Pajka Rally Team, która zajęła 2. miejsce w swojej klasie.

Za kierownicą Peugeota 208R2 usiadła Paula Kucharewicz, którą wspomagał pilot – Bartosz Dzienis.
– Muszę przyznać, że rajd był naprawdę dobrze zorganizowany, a nasi kibice i tym razem nie zawiedli. Ich doping był potrzebny, ponieważ poszczególne odcinki były wymagające zarówno dla zawodników jak i samochodów. O tym, że nie było łatwo świadczy fakt, że aż 11 załóg nie ukończyło zawodów. Z kilometra na kilometr dało się zauważyć rosnącą rywalizację – opowiada Paula Kucharewicz.

Warmińskie Szutry rozegrano na ośmiu odcinkach specjalnych. Załogi trzykrotnie pokonały oesy Lekity (7,90 km) i Kramarzewo (6,26 km) oraz dwukrotnie próbę Modliny (7,84 km). Meta rajdu była w centrum Jezioran, przed siedzibą Urzędu Miejskiego.
Jak twierdzą uczestnicy rajd zaskoczył ich mocno zmienioną w porównaniu z ubiegłym rokiem trasą. Odcinki były z jednej strony szybkie, z drugiej trudne technicznie do pokonania.

– Łatwo nie było, dlatego tym bardziej cieszymy się z naszego wyniku. Po pierwsze zdobyliśmy metę, po drugie uplasowaliśmy się na 2 miejscu w klasie. Na ceremonii zakończenia rajdu byliśmy tłumnie odwiedzani przez kibiców, którzy nam gratulowali. Takie osiągnięcia motywują do działania – mówi Bartosz Dzienis, pilot sokólskiej załogi.
MF Pajka Rally Team nie zwalnia tempa i już za tydzień wystartuje ponownie. Tym razem ekipę zobaczymy w Olsztynie na Rajdzie Warmińskim.

Białystok, 20 czerwca 2017 r.

AdvertisementAdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.