Rekord Polski

REKORD POLSKI – NAJWIĘKSZY PLON RZEPAKU OZIMEGO

Rekord Polski w zbiorze rzepaku ozimego został ustanowiony piątego sierpnia br. w Gospodarstwie Rolnym pana Wacława Szozdy w Maćkowicach w województwie podkarpackim. Rekord Polski w klasie NAJWIĘKSZY PLON RZEPAKU OZIMEGO Z HEKTARA był prowadzony w ramach Ligi Mistrzów Plonowania pod nadzorem Kancelarii Rekordów i wyniósł 6,421 t/ha. Równocześnie jest to Rekord Województwa Podkarpackiego (poprzedni rekord wynosił 6,19 t/ha).

Odmianą, dzięki której uzyskano tegoroczny rekord, jest odmiana najnowszej generacji rzepaku LG Baracuda hodowli Limagrain. Jest ona odporna na kiłę kapusty oraz wirusa żółtaczki rzepy (TuYV). Odmiana ta bardzo dobrze plonuje i charakteryzuje się wysokim zaolejeniem. Ponadto cechuje się wybitną zdrowotnością i wydajnością, zimotrwałością oraz odpornością na wyleganie dzięki wzorowemu pokrojowi roślin. Jest to typowa odmiana do intensywnej produkcji.

W gospodarstwie, w którym ustanowiono rekord, korzysta się z doradztwa i technologii PROCAM w zakresie ochrony i nawożenia.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
5 replies

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Przeczytaj również Rekord Polski rzepak ozimy […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.