Relacja z plantacji w Pordenowie i Paluzach (Bayer)

Dnia 3.06.2020 firma Bayer, zajmująca się głównie ochroną zdrowia i produkcją żywności, zorganizowała wirtualną konferencję prasową.

Na plantacjach w Pordenowie i Paluzach pokazano w praktyce działanie środków ochrony roślin na wszystkich najgłówniejszych roślinach rolniczych, czyli na zbożach, kukurydzy, rzepaku, buraku cukrowym, a także na roślinach sadowniczych.

Na fot. Iwona Krych-Stec_Bayer

W Pordenowie (w woj. pomorskim) testowany jest nowy herbicyd, zwalczający chwasty jedno- i dwuliścienne w zbożach ozimych BacaraTrio, zawierający 3 substancje aktywne (flufenacet, diflufenican i metrybuzyna). Praktyka pokazuje, że posiada on szerokie spektrum działania, eliminując wszystkie chwasty z pól, oprócz wyjątkowo opornych: wyczyńca polnego i stokłosy. Ten bardzo skuteczny herbicyd będzie dostępny w sprzedaży od jesieni br.

Na fot. Dariusz Szymański Bayer

Na Żuławach w tym roku zaobserwowano bardzo dużą presję chorób (szczególnie mączniaka), wyjątkowo dokuczliwe są rdza brunatna i żółta oraz septoriozy. Dzięki zastosowanemu w gospodarstwie Pordenowo Programowi Ochrony, skutecznie udało się zabezpieczyć plantację przed tymi chorobami. Zastosowanie preparatów Input Triple i Ascry Xpro daje szanse na wysokie plony.

Na fot. Katarzyna Gallewicz_Bayer

Redakcja

Advertisement AdvertisementAdvertisement
8 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.