Rozgrywki polowe w Pągowie 2016 – Centralne Dni Pola BASF 2016

Rozgrywki polowe w Pągowie 2016 – Centralne Dni Pola BASF 2016
16 czerwca na polach BASF w Gospodarstwie Rolno – Nasiennym PAGRO Sp. z o.o. odbyły się Centralne Dni Pola BASF 2016. Wydarzenie to obecne na stałe w kalendarzu cyklicznych imprez polowych było doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z rolnikami i zaprezentowania w praktyce oferowanych przez firmę rozwiązań w ochronie zbóż i rzepaku.
W tym roku w Pągowie firma BASF spotkała się z ponad 600-osobową grupą rolników oraz przedstawicieli firm partnerskich i w klimacie EURO 2016 pokazała m.in. „jak zostać Mistrzem w uprawie rzepaku”. Zaprezentowała także nowego „gracza”, który dołączył w tym sezonie do „drużyny”. Jest nim jesienna nowość Butisan® + IguanaTM Pack – kompleksowe rozwiązanie w ochronie herbicydowej rzepaku. Dzięki połączeniu dwóch produktów – Butisan® Star Max i IguanaTM otrzymano kompletne rozwiązanie, składające się z 6 substancji czynnych, łączących w sobie działanie nalistne i doglebowe, przeznaczone do stosowania w różnych terminach i zwalczające szerokie spektrum uciążliwych chwastów, w tym fiołka, chabra, przytulię i bodziszka.

Po wysłuchaniu prezentacji uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy i ruszyli do zlokalizowanych na poletkach stacji uprawowych, aby osobiście przekonać się o skuteczności omawianych rozwiązań w ochronie rzepaku i zbóż.
Na stacji poświęconej rzepakowi prezentowano technologię ochrony Clearfield®, która w Polsce zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Rolnicy mogli zaobserwować jej zalety w porównaniu z konwencjonalną ochroną herbicydową. W tym sezonie, w warunkach jesiennej suszy i późnych wschodach rzepaku, technologia Clearfield® sprawdziła się znacznie lepiej, widoczne było to chociażby w obsadzie roślin rzepaku. W tym roku do grona firm oferujących odmiany rzepaku w tej technologii dołączyła firma Euralis.
Rolnicy mogli także zaobserwować efekty stosowania różnych systemów ochrony pszenicy ozimej. Jedną z propozycji BASF jest system 3-zabiegowej ochrony przed chorobami oparty na produktach: Capalo® 337,5 SE, Adexar® Plus, Osiris® 65 EC – w tym sezonie szczególnie polecany przez firmę z uwagi na konieczność ochrony kłosa.
Ciekawą stacją była również prezentacja ochrony herbicydowej produktem Biathlon® 4D, gdzie oprócz różnic w terminie zabiegu, rolnicy mieli również możliwość porównania produktu z rozwiązaniami stosowanymi w praktyce. Dodatkowo można było zaobserwować, jaki wpływ na działanie produktu miały przymrozki po jego zastosowaniu, co w wielu przypadkach rolnicy odczuli w tym roku na własnej skórze.
Ponadto, uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z projektem Bioróżnorodność oraz technologią biodegradowalnego tworzywa ecovio®. Głównym obszarem zastosowania ecovio® jest produkcja folii, na przykład w postaci worków na bioodpady, torebek foliowych podwójnego przeznaczenia (najpierw jako torby na zakupy, następnie do zbierania bioodpadów) lub folii rolniczych.

AdvertisementAdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.