Ślązaki z Książa z medalami Mistrzostw Świata

Po raz kolejny konie wyhodowane w SO Książ, własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki, zdobyły laury na Mistrzostwach Świata! Zawodnik Bartłomiej Kwiatek zaprezentował 3 konie na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Powożeniu, które odbyły się w węgierskim Mezohegyes.

Wszystkie prezentowane przez zawodnika ślązaki zakwalifikowały się do udziału w finale, a dwa z nich wywalczyły miejsca na podium – obok koni z Niemiec i Austrii.  W kategorii 5-latków – ogier Frombork (Nomen/ Fuksja po Jogurt) wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata. W kategorii 6-latków – ogier Renesans (Lokan/ Regencja po Bank), wywalczył brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Świata! W tej samej kategorii wałach Aromat (Lokan/ Aria po Palant) uplasował się na 5 pozycji.

Od pierwszej edycji Mistrzostw Świata Młodych Koni, która odbyła się w 2015 roku na koncie SO Książ i OHZ Kamieniec Ząbkowicki zgromadzonych zostało 7 medali! Oznacza to, że linia hodowlana oraz trening sportowy koni są prowadzone na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć także, że prezentowane konie pochodzą m.in. z linii zasłużonego ogiera Lokan, który pozostawił po sobie potomstwo godnie się reprezentujące na arenach światowych.

Konie uczestniczące w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata wyróżniały bardzo dobre noty w konkursie maratonu kombinowanego. Prowadzone w dobrym tempie, postawione odpowiednio na pomocach, kryjące mocno teren zasłużyły na wysokie noty od międzynarodowego jury i tym samym zapewniły sobie miejsce na podium.