Syngenta sprzedaje Dział Nasion Buraka Cukrowego firmie DLF Seeds

Syngenta sprzedaje Dział Nasion Buraka Cukrowego firmie DLF Seeds

Syngenta i DLF Seeds ogłosiły dziś, że zawarły umowę sprzedaży dotyczącą przejęcia działu nasion buraka cukrowego przez DLF Seeds od firmy Syngenta.Transakcja podlega standardowej ocenie prawnej ciał regulacyjnych (łącznie z konsultacjami nt. lokalnych pracowników) i spodziewane jest, że zostanie zamknięta przed końcem trzeciego kwartału 2017 roku. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawniane.
Jeff Rowe, Prezes Global Seeds and NorthAmericaw firmie Syngenta, powiedział: „Umowa z firmą DLF Seeds, silnym i rozwijającym się globalnym graczem, przyczyni się do wzrostu znaczenia potencjału nasion buraka cukrowego Syngenta na całym świecie. DLF Seedsma ugruntowaną pozycję na rynku wyspecjalizowanych nasion oraz doskonałe perspektywy w sektorze nasion buraka cukrowego dzięki dobrej strategii przejęć i poszerzaniu oferty. Transakcja pozwoli firmie rozbudować wiedzę w zakresie obsługi przemysłowych producentów cukru”.
Truels Damsgaard, prezes DLF Seeds, skomentował: „Nasiona buraków cukrowych są naturalnym rozszerzeniem naszego biznesu nasiennego, a także stanowią istotną
i wysokowartościową uprawę. Obserwujemy wiele cech wspólnych z naszą technologią
i sposobem hodowli roślin, na których skorzystają zarówno nasiona buraka cukrowego, jak
i nasiona buraka pastewnego i traw. Uważamy, że nasiona buraków cukrowych Syngenta są zbieżne z celami strategicznymi i wizją DLFSeeds „.
Źródło: Syngenta

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.