TARGI FERMA już za nami

W ubiegły weekend odbyły się targi FERMA. W dniach 14-16 lutego 2020 targi przyciągnęły do Łodzi ponad 250 wystawców, którzy zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania dla hodowców zwierząt.

Ponad 30 tys. uczestników zapoznało się z rozwiązaniami i propozycjami dla hodowców zarówno bydła, trzody chlewnej jak i drobiu.

Firmy z Polski jak i z zagranicy, przedstawiły zwiedzającym bardzo bogatą i ciekawą ofertę, usprawniającą pracę nie tylko producentów mleka i świń. http://www.targiferma.com.pl

Każdy zwiedzający wystawę rolnik miał okazję zapoznać się z szerokim wachlarzem rozwiązań jeżeli chodzi o chów zwierząt. Mógł dowiedzieć się jak i w co wyposażyć budynek inwentarski. Ponadto przedstawiciele firm służą kompleksową pomocą od zaprojektowania do wybudowania obór, chlewni czy kurników, tak aby spełniały wszystkie wymogi, a przede wszystkim oczekiwania rolnika i zwierząt.

 

 

 

 

 

 

 

Goście zapoznali się zarówno z najnowszymi osiągnięciami genetyki jak i weterynarii. Firmy wystawiennicze prezentowały nie tylko najbardziej treściwe pasze, ale także systemy zadawania pasz i maszyny do zbioru traw. Nie zabrakło ciągników, silosów i robotów udojowych.

Nowością na targach był system monitorowania krów, wykrywający u nich m.in. ruję. Ciekawym rozwiązaniem jest również system pozwalający na wykrycie pierwszych objawów chorobowych u świń.

Godnym uwagi jest zaprezentowany na targach PROGRAM „KROWIE NA ZDROWIE”, przedstawiający optymalne rozwiązania żywieniowe dla bydła mlecznego, poprawiający rentowności. https://naszarola.pl/hodowcy-bydla-mlecznego/

Targi FERMA to również wykłady tematyczne, panele dyskusyjne, referaty i debaty.

W jednej z nich udział wziął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Tematem tej debaty były „Wyzwania polskiego rolnictwa w obliczu Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej”.

Na uwagę zasługuje także podjęty temat: „Czy krowy są największym zagrożeniem dla środowiska? – fakty i mity”.

Dzięki zdobytej tu wiedzy oraz dzięki wszystkim zaprezentowanym usprawnieniom, rolnik ma szansę na lepszą efektywność hodowli, co przełoży się na dochody z gospodarstwa. Każdy z producentów znajdzie tu coś dla siebie. Nie zabrakło niespodzianek w postaci konkursu dla zwiedzających, w którym można było wylosować atrakcyjne nagrody.

Opracowanie i fot: Danuta Niedźwiecka

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.