VII Narodowy Dzień Farmy Mlecznej

VII Narodowy Dzień Mlecznej Farmy

2 września 2022 roku odbył się, po raz kolejny, Narodowy Dzień Mlecznej Farmy, który zgromadził ponad 300 liderów branży mleczarskiej.

VII Narodowy Dzień Mlecznej Farmy miał miejsce w Gospodarstwie Rolnym Państwa Tomasza i Katarzyny Janas, w pałuckiej wsi Niemczyn, leżącej w woj. wielkopolskim, w powiecie Wągrowieckim. Na spotkanie przybyli prezesi oraz dyrektorzy z dużych i średnich gospodarstw, a także przedstawiciele czołowych firm rolniczych.

Wydarzenie współtworzyła organizacja rolnicza – InConventus Group, która zaproponowała uczestnikom interesujące warsztaty w praktycznej i ciekawej formule.

Wschodnioeuropejski Alians Rolniczy oraz Wielkopolska Izba Rolnicza objęły Patronatem merytorycznym owe wydarzenie, które zostało otwarte przez prezesa InConventus Group, Pana Maksyma Kryvonis, Gospodarzy wydarzenia, Państwa Janasów, prezesa DeLaval, Pana Ryszarda Mikoś oraz Wójta gminy Damasławek, Cypriana Wieczorka.

Następnie w praktyczny sposób uczestnicy pogłębili swoją wiedzę nt. uprawy kukurydzy na kiszonkę.
Pierwszy temat został przybliżony przez partnera strategicznego, firmę przemysłową, specjalizującą się głównie w produkcji nawozów płynnych i granulowanych, Timac Agro. Przedstawiciel ww. firmy przedstawił kluczowe aspekty nawożenia i odżywienia kukurydzy, które można było zobaczyć na poletkach demonstracyjnych.
Przedstawiciele firm Napena i Syngenta, które także są partnerami strategicznymi wydarzenia, pokazali i przedstawili na poletkach doświadczalnych 12 topowych odmian kukurydzy i jej ochronę.

Hodowcy planujący inwestycje w szczególny sposób byli zainteresowani pokazami maszyn rolniczych podczas trzeciego pokosu lucerny. Mogli oni zobaczyć w pracy nowe modele traktorów, kosiarkę, zgrabiarkę, prasoowijarkę oraz beczkę z aplikatorem doglebowym.

<alt> VII Narodowy Dzień Farmy Mlecznej

Równolegle w części wystawienniczej odbywały się konsultacje udzielane przez ekspertów z branży, m.in. z zakresu żywienia i genetyki.

Dla tych którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, istnieje możliwość odnalezienia wydarzeni na platformie edukacyjnej AgriMasterClass.com.

Po części polowej Narodowego Dnia Farmy Mlecznej, odbyło się zwiedzanie Gospodarstwa Państwa Janasów, w tym nowo wybudowanej obory.

Gospodarze tegorocznej edycji (tak jak i większość mleczarzy), dążą do zwiększenia wydajności przy jednoczesnym dbaniu o dobrostan i komfort swoich krów. Z tego powodu zdecydowali się na zakup dwóch robotów udojowych od firmy DeLaval.

Narodowy Dzień Farmy Mlecznej to jedyne w skali kraju wydarzenie-szkolenie, mające na celu prezentację rozwiązań poprawiających efektywność gospodarstw, wydajność stada i jakość mleka. Skierowane jest do hodowców, którzy w sposób świadomy i zrównoważony chcą nie tylko rozwijać swój biznes, ale jednocześnie dbać o zdrowie swoich zwierząt.

W imieniu Organizatorów, dziękujemy głównie Gospodarzom wydarzenia, ale także Partnerom oraz Uczestnikom, za współpracę przy tegorocznej edycji projektu.

Zapraszamy na kolejną, VIII już edycję Narodowego Dnia Farmy Mlecznej za rok.

Aktualne informacje i rejestracje odbywają się na stronie FarmDays.com.pl

Przeczytaj także artykuł: Biegunki u cieląt

Advertisement AdvertisementAdvertisement

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.