Wielkanocne atrakcje

Wielkanocne atrakcje na Krakowskim Przedmieściu!

Stoły wielkanocne zastawione pysznymi potrawami regionalnymi, oryginalne ozdoby przygotowane przez twórców ludowych oraz tradycyjna muzyka ludowa – to wszystko czeka na Państwa w Niedzielę Palmową na Krakowskim Przedmieściu 66! 2 kwietnia w godzinach 12.00-17.00, podcienia i dolny hol siedziby NIKiDW, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 rozbłysną wieloma kolorami.

Wielkanocne atrakcje i swoje wyroby na stoiskach zaprezentują twórcy ludowi. Będzie można kupić między innymi: ręcznie zdobione kroszonki opolskie, ceramikę bolimowską z Warsztatu Garncarskiego Rodziny Konopczyńskich, zachwycające swoją urodą haftowane obrusy, serwety oraz naturalną biżuterię.

Dla smakoszy przewidzieliśmy stoiska z przeróżnymi świątecznymi specjałami. Swoje produkty sprzedawać będą wytwórcy tradycyjnych wędlin, pieczywa, serów i miodów. Oczywiście nie zabraknie specjałów przygotowanych specjalnie na tę okazję przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Osoby chętne do spróbowania swoich sił w ludowym rękodzielnictwie będą miały możliwość nauczyć się wyplatania koszyków pod okiem mistrza Tadeusza Pięty oraz zdobienia jajek sitowiem, które poprowadzi Halina Witkowska.

O oprawę muzyczną naszego wydarzenia zadbają: Zespół Śpiewaczy „Godziszowianki”
z Godziszowa oraz
odtwarzająca kulturę regionu świętokrzyskiego Kapela Ciekoty.

Szczegółowe informacje na stronie: www.nikidw.edu.pl

Kontakt: promocja@nikidw.edu.pl

Tel: 22 380 98 45

Serdecznie zapraszamy!

2 kwietnia (niedziela)

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

ul. Krakowskie Przedmieście 66

godz. 12.00 – 17.00

WSTĘP WOLNY!

—————————————————————————————————————–

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast.

Wielkanocne atrakcje

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.