XXV Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

W minioną sobotę tj. 16.06.2018 r.) podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w ceremonii otwarcia XXV Żuławskich Targów Rolnych oraz XIX Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, zorganizowanych przez Oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Starym Polu.

Podczas uroczystości wiceminister wręczył dyplomy i puchary Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi laureatom wyróżnień targowych za hity wystawy, walory marketingowe stoiska i technologie przyjazne dla środowiska oraz dyplomy pamiątkowe z okazji 25-lecia Żuławskich Targów Rolnych długoletnim wystawcom i przedstawicielom jednostek współpracujących z Oddziałem PODR w Starym Polu, a także nagrody zwycięzcom etapu regionalnego i wojewódzkiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018” organizowanego przez KRUS.

 

W trakcie pobytu w Starym Polu Ryszard Zarudzki miał również okazję przyjrzeć się ocenie koni sztumskich podczas III Krajowego Czempionatu Koni Sztumskich – imprezy towarzyszącej XIX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych oraz zapoznać się z ekspozycjami Żuławskich Targów Rolnych, przygotowanymi przez ponad 400 wystawców.

Żuławskie Targi Rolne są jednymi z największych w Polsce wśród imprez wystawienniczych organizowanych przez ośrodki doradztwa rolniczego. Targi te stanowią doskonałą okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć w zakresie: maszyn i urządzeń rolniczych, chemii w rolnictwie, wyposażenia budynków inwentarskich, pasz i dodatków paszowych, genetyki i hodowli zwierząt, ekologii i ochrony środowiska, ogrodnictwa i szkółkarstwa. W ostatnim czasie wzrasta liczba wystawców zajmujących się przetwórstwem spożywczym, w tym również tych prezentujących produkty regionalne oraz tradycyjne.

Bogata i zróżnicowana oferta targów powoduje, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających – mieszkańców okolicznych miast i wsi. Tegoroczne Żuławskie Targi Rolne odwiedziło około 40 tys. osób.

Materiał i foto: MRiRW

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.