ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2015

ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2015 – spektakularne pokazy maszyn zielonkowych i wystawa zwierząt hodowlanych w jednym miejscu.

Już wkrótce Zielone AGRO SHOW – Polskie Zboża. Wystawa odbędzie się w dniach od 30 do 31 maja 2015 roku w Sielinku, w gminie Opalenica. Gospodarzami wydarzenia niezmiennie są: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Honorowy patronat nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tak jak miało to miejsce w minionym roku – impreza zostanie przeprowadzona w tym samym czasie co Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, których organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych od lat specjalizuje się w organizacji wystaw rolniczych z prawdziwego zdarzenia, na bieżąco odpowiadając na potrzeby wystawców i odwiedzających: „Jako gospodarz wystawy Zielone AGRO SHOW – Polskie Zboża staramy się przede wszystkim dbać o to, by utrzymywać doskonały poziom organizacyjny i tematyczny wydarzenia, a tym samym, by spełniać oczekiwania grup naszych klientów. Na tegorocznej wystawie pojawią się czołowi producenci i dystrybutorzy maszyn, a także przedsiębiorstwa rolnicze oraz właściciele rodzinnych gospodarstw. W trakcie trwania imprezy szczególnie zachęcamy wszystkich do odwiedzenia poletek pokazowych, na których będzie można zobaczyć pokazy kilkudziesięciu maszyn zielonkowych podczas pracy. Mamy nadzieję, że pogoda w ostatni weekend maja nam dopisze, przyczyniając się do wysokiej frekwencji, przez co wystawa na długo zapisze się w pamięci wystawców i uczestników.” – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Najbardziej widowiskowym i najważniejszym elementem wystawy będą z pewnością pokazy różnego typu maszyn zielonkowych podczas pracy. Jak zwykle pokazy będą miały dynamiczny przebieg. Na świetnie zorganizowanych i specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych będzie można obejrzeć: kosiarki dyskowe i boczne, prasy zmiennokomorowe i stałokomorowe, owijarki, prasoowijarki, przetrząsarki, zgrabiarki, a także siewnik oraz agregat do renowacji użytków rolnych. Bardzo emocjonująco zapowiada się również pokaz pracy największych maszyn, czyli przyczep zbierających, a także sieczkarni polowych. Zobaczymy sprzęt wszystkich najważniejszych światowych marek oraz maszyny polskich producentów. Do pokazów na dzień dzisiejszy zgłoszonych zostało ponad 40 maszyn.
Jak zwykle rolnicy oglądający pokazy będą mieli możliwość dokładnego przyjrzenia się pracy poszczególnych maszyn. Będą mogli w jednym miejscu, w tym samych warunkach polowych zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny różnych producentów.

Warto podkreślić, że podczas wystawy na poletkach pokazowych firmy nasienne zaprezentują szeroką gamę zbóż, traw i rzepaków, natomiast przedsiębiorstwa nawozowe i chemiczne przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin.

Równolegle do wystawy Zielone Agro Show – Polskie Zboża, na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbędzie się XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Program wydarzenia będzie zawierał prezentację ofert dodatkowych wystawców, a także profesjonalne pokazy, prezentacje oraz wyceny bydła mięsnego i mlecznego, trzody chlewnej, owiec, koni. Zaprezentowane zostaną championy i wicechampiony, a hodowcy zwycięskich egzemplarzy odbiorą puchary i dyplomy. Pokazy bydła co roku są sporą atrakcją i przyciągają rzesze zainteresowanych.

Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu dwóch weekendowych dni w wydarzeniu weźmie udział ponad 30 tysięcy osób.
Wystawcy zaprezentują łącznie oferty ponad 60 marek maszyn rolniczych.

Zapraszamy wszystkich do Sielinka! W dniach 30 i 31 maja ekspozycja będzie czynna w godz. 9:00-17:00. Organizator tradycyjnie zapewnia bezpłatny wstęp, parking oraz katalog wystawy. Natomiast grupy zorganizowane (przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze czy szkoły), jak co roku mogą liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę ze strony PIGMIUR.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:
www.agroshow.pl
www.polskiezboza.pl
www.wodr.poznan.pl

Wydarzenie: ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2015
Termin: 30-31 maja 2015 roku (wystawa będzie czynna w godz. 9:00-17:00)
Miejsce: Sielinko, gmina Opalenica
Organizator: PIGMIUR, Międzynarodowe Targi Poznańskie, WODR
Patronat: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.