żniwa

Żniwa wraz z Ligą Mistrzów Plonowania

Żniwa w pełni. Wraz z nimi właśnie rozpoczęły się rozgrywki ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Plonowania PROCAM. Jest ona pierwszą ligą branżową w Polsce. Rolnicy współzawodniczą ze sobą, kto z nich w danym roku osiągnie najlepsze plony w uprawach roślin rolniczych.

Rozgrywki odbywają się w czterech kategoriach: pszenica ozima, rzepak ozimy, kukurydza na kiszonkę oraz kukurydza na ziarno.

Liga Mistrzów Plonowania to wspólny projekt doradców agronomicznych PROCAM oraz współpracujących z nimi rolników dążących do rozwoju swoich gospodarstw poprzez wzrost plonów i dochodowości upraw. Celem działań w ramach ligi jest promocja wśród producentów rolnych wymiany wiedzy i doświadczeń na temat skutecznych praktyk i postępu w rolnictwie umożliwiającego produkcję najlepszej jakościowo żywności.

Uczestnicy projektu korzystają z:

– najlepszego praktycznego doradztwa agronomicznego;

– pełnej technologii uprawy i ochrony roślin;

– szerokiej gamy środków ochrony roślin, nasion i nawozów;

– bazy wiedzy Instytutu Praktycznej Agronomii PROCAM;

– udziału w wojewódzkim oraz ogólnopolskim konkursie na największe plony roślin uprawnych z hektara.

żniwa

na fot. rzepak Absolut

Wraz z rozpoczęciem żniw uruchomiony został podgląd rozgrywek Ligi Mistrzów Plonowania na żywo. Po każdym dokonanym pod nadzorem Kancelarii Rekordów pomiarze i ustanowieniu nowego rekordu zbiorów zostaje on wprowadzony na interaktywną mapę.

– Zachęcamy do oglądania relacji i poznawania szczegółów, które pozwolą dowiedzieć się jakie odmiany i produkty PROCAM pozwoliły osiągnąć rekordowe plony – poinformował dr inż. Dariusz Wyczling Dyrektor Działu Sprzedaży i Agronomii PROCAM.

Chociaż Liga Mistrzów Plonowania została aktywowana w 2022 roku, to już od lat wyróżniamy gospodarstwa rolne i ich wysokie zbiory. Imponujące wyniki klienci PROCAM odnotowywali już wcześniej, tak na odmianie Findus w 2019 roku czy odmianie Argument w 2020 roku, której plonowanie wyniosło 12,567 t/ha i jest aktualnym Rekordem Polski w plonie pszenicy ozimej. Historycznymi rekordami również podzieliliśmy się na stronie projektu Liga Mistrzów Plonowania – dodał dr inż. Dariusz Wyczling.

<alt> żniwaHistoria pokazała, że szczególnie w latach o ciężkich warunkach pogodowych istnieją rozwiązania, które mogą znacząco pomóc uniknąć strat w plonach lub przeciwstawić się trudnej sytuacji na polu pomagając jednocześnie uzyskać największe możliwe do uzyskania w danym roku plony z hektara. Uczestnicy Ligi z takich właśnie rozwiązań całościowej technologii PROCAM korzystają co potwierdzają ich ponad przeciętne plony.

Liga www

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.