zrównoważenie

Zrównoważenie w rolnictwie

Trwająca 8 lat akcja „Grunt to Bezpieczeństwo” przybiera nieco inną formę, zwracając baczniejszą uwagę na zrównoważenie rolnictwa. W związku z tym, ta kampania edukacyjnej nazywa się teraz „Grunt to zrównoważenie”.

Rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne, często kochając swoje zajęcie, jednocześnie zdają sobie sprawę, że prowadzą biznes, który musi się opłacać.

W obecnych czasach to nie jedyne wyzwania z jakimi mierzy się rolnik, teraz jeszcze bardziej musi mieć na uwadze środowisko naturalne. Rolnictwo stoi jeszcze przed takimi wyzwaniami jak: wzrost populacji, obciążenie ekosystemu oraz zanieczyszczenie powietrza.

Rolnictwo zrównoważone jest odpowiedzią na te wyzwania, ponieważ ma receptę na to jak wyżywić ludzkość. Żywność będzie dostarczana w sposób ciągły i będzie ona stosunkowo tania.

Nowa marka pojawia się również w krajach ościennych naszego kraju i przybiera wymiar międzynarodowy.

zrównoważenie

Zrównoważenie nie może obyć się bez innowacji, ponieważ to one pomagają lepiej gospodarować.

W ostatnim czasie Bayer wprowadził 23 nowe produkty, a w tym roku pojawią się kolejne dwa nowe.

Unia Europejska, w trosce o środowisko, zabrania stosowania niektórych preparatów. W związku z tym rolnicy zostają niejako przymuszeni do zmian swoich przyzwyczajeń.

Z pomocą wychodzi Bayer, wprowadzając nowe środki chemiczne oraz biologiczne w ochronie roślin, głównie dla zbóż, w tym kukurydzy. Koncern zachęca również do stosowania swoich innowacyjnych preparatów dla rzepaku, upraw przemysłowych, a także dla ogrodnictwa.

Każde gospodarstwo jest firmą i musi być firmą rentowną. Można odnieść wrażenie, że wracamy do korzeni, stosując mniej środków chemicznych. Zastępujemy je bowiem preparatami biologicznymi, które są bardziej przyjazne środowisku. Gospodarstwa w Polsce stają się bardziej nowoczesne, zadbane i bezpieczne, a i aspekt ekonomiczny jest zadowalający.

zrównoważenie

zrównoważenie

,alt> zrównoważenie

Advertisement AdvertisementAdvertisement
3 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.