Grupy Azoty Puławy i Grupa Azoty Kędzierzyn podpisały kontrakt z firmą Agro CS

Handlowa synergia Grupy Azoty

Grupy Azoty Puławy i Grupa Azoty Kędzierzyn podpisały kontrakt z firmą Agro CS na dostawy i dystrybucję RSM – płynnego nawozu na rynek Republiki Czeskiej. Podpisana Umowa opiewa na szacowaną wartość 80 mln zł – tym samym Puławy i Kędzierzyn będą kluczowymi dostawcami płynnego nawozu saletrzano-mocznikowego RSM na dla czeskich rolników.

RSM zdobywa nowych klientów również w Polsce – rynek rośnie w tempie, który Grupa Azoty zamierza zdyskontować dla ewolucji portfela produktowego, rozwijając przy tym infrastrukturę i logistykę.

– Nasze plany na najbliższy okres to rozwój produktu poprzez jego wzbogacanie o mikro-elementy. Wspólnie z partnerami inwestujemy w terminale pośrednie, które w okresie z jakim mamy obecnie do czynienia (sezon nawozowy) są kluczowym czynnikiem sukcesu, zapewniając rolnikowi właściwy serwis. RSM potwierdza swoją efektywność ekonomiczną oraz walory agronomiczne, to przekonuje rolników. Będziemy dalej pracować w tym kierunku, podejmując decyzje wspierające technologię nawożenia RSM – podkreśla Prezes Zarządu Grupy Azoty Mariusz Bober

Obecne zdolność produkcyjne RSM w Puławach wynoszą blisko 1, 5 mln ton /rok, w Kędzierzynie 100 tys. ton/rok.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.