Historia jak z Hollywood – Krukowiak obchodzi 40-lecie

W grudniu 2017 firma Krukowiak świętowała 40-lecie swojej działalności.

W zakładzie konstruuje się i produkuje m.in. opryskiwacze, maszyny do zbioru roślin ogrodniczych i okopowych, maszyny sadownicze, kombajny oraz całą gamę maszyn uprawowych. http://www.krukowiak.com.pl/

Historia firmy Krukowiak

Historia firmy jest niezwykła i zaczęła się w 1977 roku. Po powrocie z wojska Pana Janusz Borkowski zaplanował, że będzie pracować w gospodarstwie swoich rodziców. Był to czas gdy na polskim rynku brakowało niemal wszystkiego, w tym podstawowych narzędzi i maszyn rolniczych.

Pan Janusz nie poddaje się, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaczyna konstruować maszyny na swoje potrzeby w przydomowym garażu. Szybko interesują się nimi sąsiedzi i zamawiają je dla siebie.

Zakład dynamicznie się rozrasta

Zakład dynamicznie się rozrasta, a dziś ma ok. 4 hektary powierzchni, hala pod dachem jest wielkości dwóch boisk sportowych (12 tys. metrów kwadratowych). Firma cały czas się rozwija, obecnie pracuje w niej 390 osób.

Lider w produkcji opryskiwaczy

Maszyny eksportowane są do 40 krajów na całym świecie. Krukowiak jest niekwestionowanym liderem w produkcji opryskiwaczy w Polsce, a w Europie zajmuje 5. miejsce. W 2018 roku planowana jest niespodzianka, która zadziwi nie tylko polskich rolników.

Opracowanie i fotografie: Danuta Niedźwiecka

Advertisement AdvertisementAdvertisement
2 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.