Ranking 300 najlepszych gospodarstw rolnych

Ranking 300 najlepszych gospodarstw rolnych
10 grudnia 2015 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców 21 edycji Rankingu 300 najlepszych gospodarstw rolnych powstałych na Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Ranking jest wspólną inicjatywą Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Podczas gali Minister Zbigniew Babalski poinformował, że już zapadły decyzje o odroczeniu wejścia w życie znowelizowanej ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego i pracach nad nową. Będzie to ustawa o polskiej ziemi, a jej podstawową formą zagospodarowania będzie dzierżawa. Dodał, że przy jej przygotowaniu liczy na pomoc naukowców i instytutów naukowych. Na zakończenie gratulując laureatom wyników, a twórcom Rankingu 300 zaangażowania w jego przeprowadzenie wyraził przekonanie, że wspólnie będziemy zmieniać na lepsze polską wieś i polską gospodarkę rolną.
Pierwsze miejsce w Rankingu 300 Najlepszych Przedsiębiorstw Rolnych w 2014 roku, zajęło Gospodarstwo Rolne Steblewo (woj. pomorskie). Na drugim miejscu sklasyfikowano Gospodarstwo Rolne Gołębie (woj. lubelskie), a trzecie miejsce – podobnie jak w ubiegłym roku – przypadło Gospodarstwu Rolnemu HULCZE (woj. lubelskie). Warto odnotować, że wszyscy laureaci zajmują się produkcją roślinną.
Źródło: KRIR

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.