SM MLEKPOL na targach SIAL China w Szanghaju

SM MLEKPOL na targach SIAL China w Szanghaju

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL uczestniczyła w targach SIAL China, które odbyły się w dniach 6-8 maja w Szanghaju. Targi te organizowane są dla firm z branży rolno-spożywczej i od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 2700 wystawców i ponad 55 tys. zwiedzających.
Stoisko odwiedziło wielu przedstawicieli firm i sieci handlowych zainteresowanych produktami naszej spółdzielni – powiedziała Małgorzata Cebelińska, kierownik Działu Handlu Zagranicznego w SM MLEKPOL  
Targi są doskonałą okazją do zaprezentowania naszej oferty na arenie międzynarodowej i do nawiązania nowych kontaktów handlowych. Chiny to bez wątpienia bardzo atrakcyjny rynek dla biznesu. W Państwie Środka żyje ponad 1,3 miliarda ludzi. W latach 2008-2013 w CHRL zaobserwowano niemal 50-procentowy wzrost rynku artykułów mleczarskich. Tak wysoka dynamika wynika z wciąż powiększającej się chińskiej klasy średniej, a także z mody na zachodnie produkty spożywcze.
Potencjał rynku mleka w Chinach jest ogromny. Jeżeli przyjąć założenie, że wzrost PKB Chin jest skorelowany ze wzrostem spożycia mleka, to perspektywy na przyszłość są bardzo optymistyczne – dodaje Małgorzata Cebelińska.
Polska jest obok Francji, Holandii, Niemiec jednym z wiodących eksporterów produktów mleczarskich do Chin.
Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL od kilku lat walczy o silniejszą pozycję na chińskim rynku, a jej produkty zyskują coraz większą renomę.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.