Wybór najlepszej karmy dla Twojego psa - poradnik dla właścicieli

Wybór najlepszej karmy dla Twojego psa – poradnik dla właścicieli

Prawidłowe żywienie psa to jeden z wielu obowiązków każdego opiekuna, który na co dzień żyje z czworonogiem pod wspólnym dachem. To właśnie z pokarmu zwierzę czerpie niezbędną energię i składniki odżywcze. Warto więc po skompletowaniu wyprawki, zawierającej na przykład szelki dla psów, dowiedzieć się też, jakiego rodzaju jedzenie powinno się podawać pupilowi. Przekonaj się więc, jakie są najlepsze karmy dla psów.

Co powinno się znaleźć w karmie dla Twojego psa?

Wybór najlepszej karmy dla psów najlepiej zacząć od zrozumienia, co tak właściwie powinno się w niej znajdować. Na rynku obecnie można spotkać mnóstwo rodzajów gotowych produktów. Zwierzęcy dietetycy są zgodni, że ich odpowiednia podstawa to składniki pochodzenia zwierzęcego, takie jak białko zawarte między innymi w mięsie. Ważne są jednak także warzywa i owoce, a całość powinna dostarczać psiakowi niezbędnych minerałów i witamin.

Pamiętaj, że zapotrzebowanie czworonogów na konkretne pierwiastki jest zmienne i zależy od wielu czynników, takich jak płeć, wiek, rasa, stan zdrowia, okrywy włosowej czy też jego trybu życia. Inaczej będziemy żywić szczeniaka, sukę w ciąży czy starsze, schorowane zwierzę. Wybór idealnej karmy dla psów uzależnij więc od kondycji i zapotrzebowania Twojego pupila oraz od jego upodobań dotyczących smaku i konsystencji pokarmu.

Wybór najlepszej karmy dla Twojego psa - poradnik dla właścicieli

Karmy dla psów – suche czy mokre?

Współcześnie opiekunowie czworonogów mają bardzo duży wybór różnego rodzaju karm dla psów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Sporo osób zastanawia się jednak, czy lepiej zakupić mokre czy suche jedzenie dla swojego pupila. Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest prosta – możesz podawać mu jeden i drugi rodzaj pożywienia, ale pamiętaj o tym, by nie mieszać ich ze sobą w ramach jednego posiłku. Wybierz też produkty o doskonałej jakości i smaku, takie jak na przykład Wiejska Zagroda karma dla psa, które dostarczą mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i które zakupisz zarówno jako chrupki, jak i w formie mokrej. 

Gdzie kupić karmy dla psów i niezbędne akcesoria?

Jak widać, żywienie psa to zagadnienie mocno oparte o indywidualne zapotrzebowanie każdego zwierzaka. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych marek karm dla psów suchych i mokrych, takich jak na przykład Wiejska Zagroda. Dobrej jakości pożywienie dla psa oraz liczne akcesoria dla niego, takie jak na przykład szelki dla psa regulowane zakupisz między innymi w świetnie zaopatrzonych sklepach internetowych, takich jak zoo24.pl, gdzie znajdziesz też artykuły niezbędne do codziennej, prawidłowej pielęgnacji zwierząt.

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.