PASZA NOWEJ GENERACJI – ekstrudowany makuch rzepakowy zamiast śruty sojowej

Firma Bastik Sp. z o.o. w Koźminie Wielkopolskim produkuje ekstrudowany makuch rzepakowy najwyższej jakości, który zwany jest paszą nowej generacji i śmiało może konkurujący z kosztowną poekstrakcyjną śrutą sojową.

Ideą tej technologii jest :
1. lepsze wykorzystanie składników pokarmowych,
2. poprawienie strawności skrobi (lepsza smakowitość),
3. obniżenie związków antyżywieniowych,
4. eliminowanie niepożądanych mikroorganizmów (pleśni, bakterii, drożdży, wirusów) poprzez pełną i kompletną pasteryzację co pozwala na bezpieczny i długi okres przechowywania,
a przede wszystkim dostępność aminokwasów, tak ważnych w żywieniu wszystkich zwierząt gospodarskich.

Proces ekstruzji powoduje, że dostępność aminokwasów w ekstrudowanym makuchu jest dużo większa niż w oferowanych śrutach rzepakowych i sojowych. Białko makuchu rzepakowego ekstrudowanego charakteryzuje się wysoką wartością biologiczną (ze względu na dobrze zbilansowany skład aminokwasów), lepszą przyswajalnością białka i jego strawnością.

W porównaniu do innych produktów ekstrudowany makuch rzepakowy jest lepszym źródłem witamin i mikroelementów, takich jak mangan i cynk.
W wyniku unikalnego dla ekstruderów działania siły ścierania ciśnienia i temperatury następuje:
rozerwanie włókien (przez co strawność jest większa),
rozerwanie ścianek komórek tłuszczowych (co daje większą dostępność oleju dla procesów trawienia), a to podnosi wartość energetyczną ekstrudowanych materiałów.

Następnym atutem tej technologii jest dezaktywacja enzymów mających wpływ na rozkład glukozynolanów (związki antyżywieniowe) w procesie trawienia w jelicie cienkim.

Reasumując, ekstrudowany makuch rzepakowy jest cennym źródłem białka, energii, mikroelementów i witamin (witaminy E 10-krotnie więcej), dlatego śmiało dorównuje poekstrakcyjnej śrucie sojowej, a czasem ją przewyższa.
Stosowanie ekstrudowanego makuchu z powodzenie daje efekty produkcyjne:
1. skraca cykl produkcyjny,
2. obniża koszty,
3. daje przyrost masy,
4. zwiększa mleczność.

Makuch rzepakowy dozwolony jest w ekologicznym tuczu zwierząt.

Więcej informacji na: www.bastik.pl

„BASTIK” Sp. o.o.
ul. Prosta 2; 63-720 Koźmin Wlkp.
tel. 62 721 62 04

Advertisement
2 replies
 1. dating page says:

  I spent four years trying EVERYTHING in Online Dating, and through a huge amount of trial and error, I produced a system that I will share for you. This book will take you, step by step, through everything you need to know to double, triple or even quadruple the number of women you meet online.

  Odpowiedz
 2. Tel.+380505806241 pol.,Mail: nieruchomosci@ukr.net says:

  Ukraina. Pellety, brykiety slonecznikowe 200 zl/tona + makuch rzepakowy, sojowy, lniany, orzechowy, sruta, oleje roslinne w atrakcyjnej cenie od producenta. Ekstrudowany walec z luzgi slonecznika w opakowaniach zbiorczych BigBag lub workach 10~15kg. Wartosc opalowa 17,2 Gj/Tm; wilgotnosc max.10,5%; popiol max.10%; siarka 0,02%; czesci lotne do 76%. Calkowicie ekologiczny produkt bez dodatkow chemicznych. Czyste paliwo do kominkow, piecow kaflowych, kotlow wielopaliwowych. Podstawowe uzypelniajace przy spalaniu wegla kamiennego, drewna, slomy, torfu. Stale oferujemy slonecznik i produkty jego przerobu, pellety, brykiety, susz, makuch, oleje roslinne. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net Skype:IgorKijow
  Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

  Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.