Benefity za lojalność

Benefity za lojalność

BASF obchodzi jubileusz 150-lecia swego istnienia. W ubiegłym roku firma świętowała 100-lecie swoich pierwszych kroków w działalności rolniczej.

 

Jakie kamienie milowe byłe kluczowe dla rozwoju firmy?

Początek firmy to barwniki. Najważniejszy z nich to indygo. W pierwszych 30 latach działalności BASF zarejestrował ponad 500 patentów, a na początku XX wieku, dzięki syntezie amoniaku, zapoczątkował erę nawozów sztucznych. Na przełomie lat 40. i 50. ubiegłego wieku firma była w stanie wyjść na rynek z pierwszymi herbicydami i insektycydami. W latach 50. rozpoczęła się era tworzyw sztucznych. Niektóre z wynalazków przyczyniły się do polepszenia jakości życia ludzi na całym świecie – np. hydroksyloamina, która pozwoliła na tanią produkcję elastycznych pończoch. Poliuretany wykorzystywane są powszechnie w AGD. W XXI wieku hitem stały się tworzywa biodegradowalne. Wykorzystywane są choćby do produkcji jednorazowych sztućców. W 2011 roku po raz pierwszy na skalę przemysłową firma wyprodukowała felgę samochodową z tworzywa sztucznego.

BASF Crop Protection Polska zamierza dostarczyć nowy serwis internetowy dla rolników. Prace są już na ukończeniu. Na początek z serwisu korzystać będą rolnicy znajdujący się w firmowej bazie danych. To do nich będą wysyłane raporty składające się z prognozy pogody, prognozy zagrożenia ze strony patogenów i rekomendacji dotyczącej zagrożeń.

Informacje pozyskiwane ze stacji meteorologicznych będą opracowywane przez pracowników BASF. Dodatkowym źródłem informacji będą spostrzeżenia i uwagi od pracowników firmy pracujących w różnych rejonach kraju. Monitoring będzie prowadzony w 25 regionach na terenie całej Polski.

W czasie sezonu wegetacyjnego raporty będą wysyłane co tydzień do rolników, którzy wcześniej zarejestrują się na stronie internetowej firmy.

Program Jakość – najstarszy program partnerski na rynku agro (15 lat) przechodzi do historii.

Benefito to nazwa nowego programu lojalnościowego BASF.  Po włosku znaczy to „zdrowa roślina”, po polsku to po prostu dodatkowe korzyści.  Będzie dużo warsztatów polowych, spotkań. Będą nowe nagrody i nowe możliwości ich zamawiania. W poprzednim programie uczestniczyło 25 produktów. W Benefito ich ilość znacząco rośnie i będzie ich już blisko 50.  Czyli tak naprawdę większość dostępnych preparatów BASF będzie uczestniczyło w tym programie.

Do programu łatwiej się można zgłosić, a benefity są w zasięgu ręki. Już w momencie zakupu produktu można dowód jego zakupu zeskanować i wysłać, co będzie skutkować pozyskaniem nagrody w ciągu paru dni.

JS

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.