Dni Pola PROCAM 2023

Dni Pola PROCAM 2023 zakończone pełnym sukcesem!

Dni Pola PROCAM odbyły się w okresie od 31 maja do 16 czerwca 2023 roku w jedenastu lokalizacjach na terenie całej Polski. Tegoroczne pokazy polowe odwiedziło blisko 2 500 polskich rolników. Jak co roku priorytetem dla agronomów PROCAM była tematyka rolnicza, zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym.

Wiodącym tematem tych rolniczych spotkań była prezentacja rozwiązań mikrobiologicznych w rolnictwie w oparciu o takie preparaty jak: AzotoPower, FosfoPower, BaktoTarcza P oraz sytuacja fitosanitarna na polach w 2023 roku. Duże zaciekawienie budziły dające rekordowe plony odmiany rzepaku takie jak: LG Auckland, LG Baracuda, LG Absolut, Batis, DK Exbury. Prolnicy mieli mnóstwo pytań, m.in. o odmiany pszenic. Zainteresowanie budziła, posiadająca oficjalny Rekord Polski na najwyższy plon pszenicy z hektara, odmiana Argument. Nie zabrakło zapytań o takie odmiany jak: Findus, Chevignon, a także inne gatunki zbóż.

Każdego roku, a szczególnie w lata o nasilonym występowaniu któregoś z negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak mróz czy susza, dobór odmian w uprawie roślin jest kluczowym elementem budowania wysokiego plonu, co można było pozytywnie ocenić naocznie przyglądając się skutecznym i najnowszym rozwiązaniom z zakresu konwencjonalnej jak i biologicznej ochrony roślin.

Wielką popularnością cieszyła się także tematyka dotycząca nawożenia roślin, która to w obecnych czasach, jak i w przyszłości, zadecyduje o dochodowości produkcji. Na spotkaniach była także możliwość przebadania twardości wody oraz prób glebowych na obecność patogenów glebowych.

W trakcie większości spotkań obecni byli przedstawiciele firmy Agrimet spod Gołdapi produkującej uprawowe maszyny rolnicze, które są niezbędne w każdym gospodarstwie.

Dni Pola PROCAM 2023

<alt> Dni Pola PROCAM 2023

Przeczytaj także artykuł: Dni Pola PROCAM 2023 – zaproszenie!

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.