TEAM PRZECŁAW ZWYCIĘZSCĄ BASF PROCAM CUP 2023

TEAM PRZECŁAW ZWYCIĘZSCĄ BASF PROCAM CUP 2023

Znamy rozstrzygnięcia VII ogólnopolskiego piłkarskiego turnieju dla dzieci z małych miejscowości i wsi BASF PROCAM CUP 2023.

TEAM PRZECŁAW ZWYCIĘZSCĄ BASF PROCAM CUP 2023

Zwycięzcami zmagań zostali reprezentanci podkarpackiego Szkółka Piłkarska Team Przecław.

To była niedziela pełna sportowych emocji w Kołobrzegu.

Poziom wielkiego finału stał na niezwykle wysokim poziomie. Warto podkreślić, że do walki o miano zwycięzców tegorocznej edycji turnieju BASF PROCAM CUP stanęło 8 zespołów z całej Polski.

– Drużyny przyjechały do Kołobrzegu dzień przed wielkim finałem. Zależało nam, by uczestniczki i uczestnicy turnieju poczuli się niczym profesjonalne drużyny piłkarskie. Dodatkowym, ważnym aspektem wyboru Kołobrzegu na miejsce rozgrywania finału był piękny obiekt sportowy, ale także położenie geograficzne. W sobotę drużyny odpoczywały nad Morzem Bałtyckim, by w niedzielę zmierzyć się z zespołami z całej Polski – powiedział Artur Juszczyński, dyrektor sprzedaży w firmie BASF Polska, pomysłodawca wydarzenia.

Uczestnicy zmagań podzieleni zostali na dwie grupy.

W grupie A zagrały: Klub Sportowy Santana Wielki Klincz, Akademia Footbolisty Głusk, OKS R – Football Goleniów oraz MLKS Polonia Środa Śląska.

W grupie B natomiast rywalizowały: MKS Jantar Ustka Team Przecław, MKS Sława Sławno oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

W fazie grupowej zarysowała się niewielka przewaga drużyn z Głuska i Środy Śląskiej (Grupa A) oraz Przecława i Głuchołaz (Grupa B). Co warto podkreślić, drużyny te zmierzyły się ze sobą w bezpośrednich starciach w ostatniej fazie rundy grupowej. Akademia Footbolisty Głusk pokonała Polonię Środę Śląską 4:0, natomiast Team Przecław przegrał z UKS Hattrick Głuchołazy 1:3. Jak się później okazało, te same drużyny spotkały się w meczach o 3 miejsce i o zwycięstwo w turnieju.

O ile w meczu o trzecie miejsce po raz kolejny lepsi od Polonii Środy Śląskiej okazali się przedstawiciele drużyny z Głuska (2:0), tak w przypadku wielkiego finału Team Przecław zrewanżował się drużynie UKS Hattrick Głuchołazy za porażkę w fazie grupowej, pokonując rywali 3:0, wygrywając tym samym wyjazd na mecz Polska – Wyspy Owcze, który odbędzie się we wrześniu tego roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

TEAM PRZECŁAW ZWYCIĘZSCĄ BASF PROCAM CUP 2023

– Historia zatacza koło. Pierwszą edycję naszego wydarzenia wygrali Giganci z Radymna. Tym razem drużyna Team Przecław. To pokazuje, jak silnym ośrodkiem piłki nożnej młodzieżowej jest region podkarpacki, biorąc pod uwagę, że ekipy z tego województwa wygrały w naszym turnieju już 3 razy – komentował przebieg wielkiego finału Piotr Żmijewski, dyrektor handlowy firmy PROCAM Polska.

Kolejne miejsca, poza TOP 4, zajmowali kolejno: Sława Sławno, Santana Wielki Klincz, OKS R-Football Goleniów, Jantar Ustka.

– Cieszę się, że tego rodzaju imprezy organizowane są w naszym kraju. Poziom dzisiejszych zmagań pokazuje, jak wielkie talenty spotkać można w klubach z mniejszych miejscowości, dlatego trzymam kciuki za dalszy rozwój wszystkich uczestników rywalizacji – powiedział Jakub Rzeźniczak, były zawodnik takich klubów jak Widzew Łódź, Legia Warszawa oraz Wisła Płock, pięciokrotny Mistrz Polski, który przyglądał się rywalizacji w Kołobrzegu.

Przeczytaj także artykuł: Finał BASF PROCAM CUP 2023

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.