jabłka

Jabłka – polski skarb narodowy

Zespół Fundacji Kreatywnych Innowacji stworzył innowacyjną markę produktową dla naszego lokalnego skarbu, którym są jabłka.

Polish Apple Valley: Innowacyjny produkt w postaci musu jabłkowego, którego zamknięcie stanowi nakrętka będąca zabawką w kształcie jabłka. Ponadto zakrętka będzie kompatybilna z klockami Lego Duplo.

Produkt został pozytywnie oceniony przez ekspertów konkursu i wykazuje duży potencjał do komercjalizacji. Dalsze prace nad rozwojem innowacyjnego produktu realizowane będą przez zespół Fundacji Kreatywnych Innowacji w ramach Ekonomii Społecznej.

 

Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem Cambridge w dniach 14, 20-21 i 26 listopada 2020 r. zorganizował internetowy EIT Food MAKEitFRUVEG MAKEathon.

MAKEathon był międzynarodowym wydarzeniem, które zgromadziło ponad 30 uczestników z 21 krajów, którzy wspólnie podzieleni na grupy pracowali nad nowymi pomysłami biznesowymi i koncepcjami produktów, które mogłyby pomóc w innowacyjny sposób zwiększyć konsumpcję owoców i warzyw nie tylko podczas COVID-19, ale także w przypadku przyszłych zakłóceń, takich jak zmiany klimatu i inne pandemie czy po prostu w optymalnych warunkach.

Podczas wydarzenia, sześć zespołów pracowało nad koncepcjami i prototypami produktów, które mają potencjał by w przyszłości wkroczyć na rynek z pozytywnymi skutkami takimi jak: złagodzenie problemów związanych z krótkim terminem użyteczności produktów czy zainteresowaniem rodziców i dzieci zakupem owoców i warzyw poprzez wprowadzenie do produktu elementów do zabawy czy nauki.  jabłka

W wydarzeniu startował zespół Fundacji Kreatywnych Innowacji, w którego skład wchodzili studenci Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu: Karolina Domagała, Szymon Kiernoz, Aneta Zdunek, a także fascynaci ruchu FAB LAB Sebastian Nowak oraz Arkadiusz Lachowicz.

Podczas EIT Food MAKEitFRUVEG MAKEathon uczestnicy zdobyli szereg umiejętności, takich jak: elektroniczna symulacja w Tinkercad, modelowanie 3d, drukowanie 3d, projektowanie 2d i cięcie laserowe.

 

Advertisement AdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.