Nawozy

Nawozy od polskiego producenta

Nowoczesne nawozy z gamy nawozów Fosfarm przyjazne dla środowiska naturalnego, stanowią racjonalne i efektywne źródło azotu, fosforu i potasu.

Nawozy wzbogacone o dodatkowe składniki pokarmowe

Oprócz makroskładników NPK w nawozach znajdziemy również siarkę, magnez i wapń, a także mikroskładniki, takie jak: cynk i miedź. Warto zwrócić uwagę na fakt, że składniki pokarmowe pochodzą z odnawialnych zasobów naturalnych.

Poprzez realizację głównych wytycznych Europejskiego Zielonego Ładu, Grupa Azoty prezentuje postawę proekologiczną.

Gdańskie „Fosfory” opracowały wieloskładnikowe nawozy

Tę nowoczesną linię produktów, opracowaną w obiegu zamkniętym, opracowały Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych „Fosfory” sp. z o.o. Zmieniły one nazwę na Grupa Azoty „Fosfory” sp. z o.o. - jest to skutkiem procesu konsolidacji. W związku z wprowadzonym rebrendingiem, wszystkie produkty mają zmienioną szatę graficzną na bardziej nowoczesną, spójną i przyjazną. Jest ona także bardziej intuicyjna.

<alt> nawozy z nowej linii

Nawozy NPK w dobrej jakości i cenie

Dla Grupy Azoty klient jest na pierwszym miejscu. Ten polski producent nawozów wspiera rolników, tak aby osiągali oni jak najlepsze wyniki finansowe w produkcji roślinnej. Pracując nad wprowadzaniem i udoskonalaniem nowych form nawozów, producent umożliwił rolnikom przestrzeganie przepisów i obowiązujących wymogów rolnictwa zrównoważonego.

Klienci doceniają zarówno jakość produktów jak i rozwiązanie technologiczne proponowane przez krajowego lidera nawozów mineralnych. Skokowy wzrost cen nawozów wynika ze wzrostu cen gazu, który wzrósł blisko 4-krotnie.

Linia nawozów Fosfarm wykazuje tzw. synergizm pierwiastkowy

Ponieważ nawozy z linii Fosfarm zawierają w swym składzie azot w postaci amonowej, siarkę oraz magnez, pobieranie fosforu przez rośliny jest ułatwione. Proces, nazywający się synergizmem pierwiastków, sprawia, że fosfor jest łatwo dostępny dla roślin. Ponieważ fosfor rozpuszcza się w cytrynianie amonu i w wodzie, skuteczność nawozu jest porównywalna i nie zależy od terminu aplikacji, tylko od głębokości zaaplikowania.

Nowoczesne, bezpieczne dla środowiska

Mocznik z inhibitorem, czyli produkt o nazwie Pulrea+INu, jest bezpieczną odpowiedzią na Dyrektywę NEC, która dotyczy redukcji amoniaku do środowiska. Będzie ona obowiązywać od 1 sierpnia br., ale już dziś produkt ten jest dostępny w ofercie.

Dzięki stosowaniu rzeczonych nawozów rolnik otrzyma dobre, optymalne jakościowo plony, dbając przy tym o środowisko.

Natomiast produkty linii Fosfarm pojawią się na rynku w marcu tego roku, w autoryzowanych sieciach dystrybucyjnych Grupy Azoty. Nawozy będzie można zakupić w workach 50-kilogramowych, dostępnych na palecie oraz pakowanych po 500 kilogramów w opakowaniach big-bag.

Wspólna marka to spójna strategia i polityka handlowa; to również wymierne efekty, zarówno dla całej Grupy Azoty jak i polskiego rolnictwa.

<alt> nawozy

Opracowała: Danuta Niedźwiecka

Advertisement AdvertisementAdvertisement
3 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.