Oficjalne otwarcie nowego zakładu CNH Industrial w Cesenie

Oficjalne otwarcie nowego zakładu CNH Industrial w Cesenie

Dzięki znacznym inwestycjom nowy zakład stanie się strategicznym miejscem produkcji kompaktowych maszyn budowlanych, w tym modeli elektrycznych. Inauguracja działalności miała miejsce 26 czerwca br., po otwarciu kolejnych obiektów w San Piero in Bagno.

 

Oficjalne otwarcie nowego zakładu. W Cesenie rozpoczął działalność nowy zakład CNH Industrial, w którym będą produkowane minikoparki o masie do 2 ton – w tym modele elektryczne i miniładowarki gąsienicowe. Ceremonia otwarcia odbyła się w obecności Vincenzo Colla, radnego ds. rozwoju gospodarczego regionu Emilia-Romania, Enzo Lattuca, burmistrza Ceseny i prezydenta prowincji Forlì-Cesena oraz Stefano Pampalone, prezesa maszyn budowlanych CNH Industrial, a także Federico Bullo, szefa marek budowlanych CNH Industrial na region Europy.

Podczas inauguracji Stefano Pampalone ogłosił przekazanie darowizny w wysokości 500 000 euro na cele ochrony cywilnej, potwierdzając zaangażowanie firmy na rzecz regionu i społeczności Ceseny, dotkniętych niedawną powodzią.

Dzięki nabyciu firmy Sampierana Spa, które miało miejsce pod koniec 2021 r. oraz kolejnym inwestycjom CNH Industrial, otwarty niedawno zakład w Cesenie będzie mógł lepiej zarządzać wzrastającym wolumenem produkcji, wspierając i działając obok historycznego obiektu w San Piero in Bagno, który na powierzchni 14 000 m2 mieści biura administracyjne, centrum projektowe oraz centrum badawczo-rozwojowe specjalizujące się w elektryfikacji i produkcji maszyn kompaktowych. Inauguracja tego znakomitego zakładu, wyposażonego również w nową stołówkę, została przeprowadzona przez kierownictwo CNH Industrial w obecności Enrico Spighi, zastępcy burmistrza Bagno di Romagna.

Potencjał przemysłowy CNH, silnie zakorzeniony w regionie, opiera się obecnie na ponad 400 pracownikach z okolic San Piero in Bagno i Ceseny, z których 60% ma mniej niż 35 lat. Firma szczyci się również projektowaniem i rozwojem produktów, które zawsze stanowiły punkt odniesienia w branży, będąc doceniane na arenie międzynarodowej i eksportowane na cały świat pod markami CASE Construction Equipment, New Holland Construction i Eurocomach.

Vincenzo Colla podkreśla: „Dzisiejsza inauguracja zakładu jest ważną inwestycją dla naszego regionu, stanowiąc wyraźny symbol gotowości tego obszaru do ponownego zaznaczenia obecności i konkurowania na rynku światowym. Nowa fabryka i Centrum Doskonałości dla kompaktowych maszyn budowlanych stanowią świadectwo jakości wykwalifikowanej siły roboczej, ucieleśniając wizję silnie zakorzenionej w regionie, dużej międzynarodowej firmy, która zawsze patrzy w przyszłość”.

„Dzięki umiejętnościom, innowacyjności, pasji i zaangażowaniu pracowników z Ceseny i San Piero in Bagno, kontynuujemy strategię międzynarodowego rozwoju i wzmacniania segmentu maszyn budowlanych na kluczowych rynkach” – powiedział S. Pampalone. „Decyzja o rozpoczęciu działalności w tym trudnym dla regionu czasie jest wyrazem zaangażowania naszej firmy na rzecz powrotu działalności gospodarczej na tym terenie oraz pomocy społecznościom dotkniętym powodziami”.

Mówi Federico Bullo : „Kiedy pod koniec 2021 r. firma CNH Industrial nabyła ten obiekt przemysłowy, postanowiła go rozwijać i modernizować, inwestując w technologię, badania i rozwój, a przede wszystkim w ludzi. Niedawne otwarcie kantyn w San Piero i w Cesenie jest jednym z namacalnych dowodów tego zaangażowania.”
Dzień zakończył się zwiedzaniem nowego zakładu i prezentacją maszyn, w tym nowej, w pełni elektrycznej minikoparki o masie 1,5 t – stanowiącej kolejny element strategii elektryfikacji sprzętu budowlanego CNH Industrial, do której wkrótce dołączy większy model o masie 2,5 t. Oba modele pokrywają dwa najważniejsze segmenty rynku, biorąc pod uwagę zrównoważony rozwój i zmniejszony wpływ na środowisko.
Oficjalne otwarcie nowego zakładu CNH Industrial w Cesenie

AdvertisementAdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.