Jak i z czego zbudować ogrodzenie dla kur? Wskazówki

Jak i z czego zbudować ogrodzenie dla kur? Wskazówki

Hodowla kur wymaga zadbania o dobrostan zwierząt pod każdym względem. Oprócz takich aspektów jak pokarm i troska o zdrowie, istotne jest także zapewnienie ptasim podopiecznym odpowiednich warunków. Obok kurnika warto stworzyć praktyczną wolierę. Do jej wykonania potrzebne jest ogrodzenie dla kur, które zabezpieczy zwierzęta.

Jak i z czego zbudować ogrodzenie dla kur?

Po co budować wybieg dla kur — ogrodzenie kurnika

Ptakom hodowlanym niezbędny jest dostęp do świeżego powietrza, słońca i cienia. To wszystko można im zapewnić poza kurnikiem. Na otwartej przestrzeni zwierzętom grozi jednak wiele niebezpieczeństw, przede wszystkim:

  • ataki drapieżników, w tym lisów, kun i psów,
  • kontakt z chorymi dzikimi ptakami,
  • zagubienie z dala od gospodarstwa,
  • wypadek pod kołami pojazdów.

Istotną kwestią jest więc stworzenie ogrodzonego miejsca, w którym kury będą mogły odpoczywać, jeść i bezpiecznie przebywać. Dotyczy to zarówno hodowli dorosłych osobników, jak i piskląt.

Dobrze wykonane ogrodzenie dla kur znacząco utrudnia drapieżnikom polowanie na zwierzęta w hodowli. Ponadto dzikie ptaki, często będące nośnikami chorób, nie mają kontaktu z drobiem.

Z czego zbudować ogrodzenie dla kur?

Budując ogrodzenie wokół kurnika lub osobną wolierę dla zwierząt, warto stawiać na odpowiednie materiały. Choć metalowe siatki bywają wykorzystywane do tego typu konstrukcji, nie są najlepszym wyborem. Ich największą wadą jest niebezpieczeństwo, jakie stwarzają dla hodowanych ptaków.

Znacznie lepszym rozwiązaniem są siatki na woliery dla drobiu z polietylenu (np. takie jak te dostępne na stronie https://symar.pl/siatki-na-woliery/siatki-na-woliery-dla-kur/). Te cieszą się największą popularnością. Dlaczego? Ponieważ są:

  • wodoodporne,
  • zabezpieczone przed promieniowaniem UV,
  • odporne na rozwój drobnoustrojów i porostów,
  • trwałe.

Siatka ochronna dla kur musi być przede wszystkim bezpieczna dla zwierząt. Ogrodzenie z polietylenu z pewnością spełni swoje zadanie.

Jak i z czego zbudować ogrodzenie dla kur? Wskazówki

 

Jaką siatkę na wolierę wybrać?

Nie tylko materiał ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej siatki na ogrodzenie dla kur. Na bezpieczeństwo zwierząt wpływa także wiele innych czynników. Warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak rozmiar, wielkość oczek czy dodatkowe wykończenie.

Oczka w siatce na wolierę

Jedną z kluczowych kwestii przy budowaniu ogrodzenia dla kur jest dobór właściwego rozmiaru oczek w siatce. Muszą być wystarczająco duże, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza i dostęp do światła słonecznego. Jednocześnie nie mogą być zbyt wielkie, aby nie przedostały się przez nie dzikie zwierzęta i ptaki.

Jedną z najpopularniejszych opcji są oczka o wymiarze 60 x 60 mm, jednak u renomowanego producenta można bez przeszkód zamówić też inne modele. Istotną kwestią jest dobór siatki do rodzaju hodowli. W przypadku kurcząt warto stawiać na ogrodzenia o mniejszych oczkach, nawet w rozmiarze 25 x 25 mm.

Wykończenie siatki

Siatka na ogrodzenie dla kur musi być trwała, ale także łatwa w montażu – szczególnie gdy zawiesza się ją samodzielnie. Dlatego warto wybierać modele od sprawdzonych producentów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość obszycia siatki sznurem, którą oferują firmy z wieloletnim doświadczeniem. Takie ułatwienie pozwala wygodnie zawiesić i naciągnąć siatkę na każdej powierzchni.

Budowa ogrodzenia dla kur

Zaprojektowanie i stworzenie ogrodzenia lub woliery dla kur można zrobić samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem jest też zlecenie tego specjalistom. Kluczową kwestią jest dobór odpowiednich, wysokiej jakości materiałów. Ważne jest także właściwe umiejscowienie wybiegu dla zwierząt oraz stworzenie stabilnej konstrukcji. Bez tych elementów ogrodzenie dla kur nie spełni swojego zadania.

Stwórz bezpieczną i komfortową przestrzeń dla swoich zwierząt. Wybierz ofertę sprawdzonego producenta i postaw na wysokiej jakości siatki na ogrodzenie dla kur!

 

AdvertisementAdvertisementAdvertisement
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.