Światło, które łączy

Światło, które łączy – to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju. Dziś z rąk harcerzy przyjął je minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister podziękował harcerzom za podtrzymywanie pięknej tradycji przekazywania tego światła i życzył im błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów i radości w nadchodzącym nowym roku.

Corocznie Betlejemskie Światło Pokoju zapalane jest od palącego się wiecznie ognia w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a następnie przekazywane przez skautów obiega cały świat docierając do krajów na wszystkich kontynentach. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Polscy harcerze przejmują  Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Akcja ta została rozpoczęta w naszym kraju w 1991 roku i realizowana jest  do dziś przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Roznoszone przez nich Światło trafia do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć.

Materiał i foto: MRiRW

1 reply
  1. Michael Pogorzelski says:

    DANIELS – PRZYBLEDO …… RAUS….>>>… z KROLEWSKIEGO ZAMKU .POWIEDZ — GDZIE SA RENTY DLA TYCH CO SWOIM I ICH NAJBLIZSZYMI ZYCIEM RYZYKOWALI. KNESSET RZNIE GLUPA .ARDANOWSKI JAK CIE widze …RAUS

    Odpowiedz

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.